„MKML-Mantinga“ atkrintamųjų apžvalga

Laikrodis vis tiksi ir nesuvaldomai artina visus mus iki šio sezono kulminacijos – „MKML-Mantinga“ atkrintamųjų ir finalinio ketverto. Jau už poros dienų (šį sekmadienį, 03.24 d.) pirmosios komandos stoja į tarpusavio dvikovas dėl teisės žengti toliau.

Šiame reguliariajame sezone buvo sužaistos 89 rungtynės, kurių metu sulaukėme ne vienos staigmenos ir netikėtų rezultatų.

Sužaidusios du ratus ir po 13 rungtynių, 8 stipriausios “A diviziono” komandos pasiskirstė poromis ir jau šią savaitę pradės dvikovas dėl patekimo į Finalinį ketvertą.

Stipriausia komanda tapo nė karto nepralaimėjusi ir pirmąją vietą užėmusi “Arotena” (7/0), jos varžove taps be pergalių likusi ir aštuntąją vietą užėmusi “Simedva” (0/7). Antrąją vietą užėmė “Igliauka” (6/1), kuri susikaus su “Kapčiamiesčiu” (1/6). “Atakos” (5/2) lauks “Išvien” (2/5), o čempionai “Veteranai” (3/5) antrus metus iš eilės ginklus surems su “Liudvinavu” (4/3).

Portalas „mkml.lt“ tradiciškai, kaip ir prieš kiekvienas atkrintamąsias, apžvelgs ko galima tikėtis iš kiekvienos poros.

„Arotena“ – „Simedva“

Kaip bebūtų gaila, tačiau ši pora yra, ko gero, labiausiai nuspėjama ir turinti mažiausią intrigos laipsnį ir tam yra labai svarbių argumentų. Visų pirma, „Arotena“  šiame sezone yra pralaimėjusi vos vieną kartą iš trylikos ir apskritai šiuo metu turi vieną didžiausių iš eilės laimėtų rungtynių atkarpų MKML istorijoje – net 11 pergalių iš eilės. Nepaisant to, kad „Simedva“ nėra iškovojusi „A divizione“ pergalių, jai sezonas turėtų būti tikrai pasisekęs ir tikrai vykęs. Prieš sezoną turbūt retas būtų pasakęs, kad „Simedva“ gali prasimušti tarp 8 stipriausių komandų, tačiau jie čia. Abi komandos tarpusavyje buvo susitikusios du kartus ir abu kartus užtikrintas pergales šventė „Arotena“ (119:83 ir 117:71), o tai yra vidutiniškai 41 taško persvara per rungtynes. Išskirti iš „Arotenos“ komandos viena žmogų sunku. Tai puikiai subalansuota komanda turinti lygiaverčius žaidėjus ant suolelio. Net 8 žaidėjai „Arotenoje“ renka 12 ir daugiau taškų per rungtynes, o tai yra žvėriškiai skaičiai bylojantys apie „Arotenos“ puolimo potencialą ir rungtynių tempą. „Simedva“ tokiais skaičiais pasigirti negali, o rezultatyviausi žaidėjai R. Mačiulaitis (vid. 19 tašk.) ir G. Jegorovas (vid. 16,3 tašk.) yra sužaidę vos po 3 rungtynes ir nėra jokių garantijų, kad jie galės padėti savo ekipai lemiamu metu. Šioje poroje, kaip jau skelbiama anksčiau į Finalinį ketvertą turėtų nesunkiai prasibrauti „Arotena“.

„Igliauka“ – „Kapčiamiestis“

Pora kurioje taip pat tikimasi mažai intrigos. Šioje poroje yra vienas aiškus favoritas – tai praėjusio sezono vicečempionė „Igliauka“. „Igliauka“ galingai pradėjo pirmąjį etapą ir iškovoję 6 pergales, iš pirmosios vietos, žengė į antrąjį. Antrajame etape, „A divizione“, „Igliauka“ suklupo vos vieną kartą prieš „Arotena“ ir Tvirtai užėmė antrąją vietą. Savo ruoštu „Kapčiamiestis“ taip pat skambiai pradėjo savo debiutinį sezoną. Lygos naujokai jau sezono atidarymo rungtynėse parklupdė dabartinius čempionus „Veteranus“ ir garsiai pranešė apie save. Visgi, pirmajame etape pasiektos trys pergalės ir tiek pat pralaimėjimų privertė šiek tiek suabejoti šios ekipos šansais kovoje dėl aukščiausių pozicijų. „A divizione“ „Kapčiamiestis“ kentė tikrą pergalių badą ir pralaimėjo beveik visiems, tik paskutinėse rungtynėse palaužus „Simedva“ buvo atsiplėšta nuo turnyrinės lentelės dugno ir užimta septintoji vieta. Abi komandos ginklus surėmė du kartus ir abu kartus pergales šventė „Igliauka“. Tiesa, pergalės pasiektos sunkiai (99:89 ir 106:97), o tai sirgaliams leidžia tikėtis atkaklios kovos. „Igliauką“ į priekį veda gerai pažįstami veidai: P. Ivanauskas (vid. 21 tašk. ), D. Rinkūnas (vid. 18,7 tašk.), K. Pupinis (vid. 15,7 taško) ir A. Pelšs (vid. 15,7 taško). Šie keturi žaidėjai „Igliaukai“ sukrauna beveik tris ketvirtadalius taškų, tad bent vieno iš jų pristabdymas turėtų duoti apčiuopiamos naudos. „Kapčiamiestis“ labiau propaguoja komandišką žaidimą, o komandoje net 10 žaidėjų renka po 9 ir daugiau taškų. Turint omenyje tarpusavio dvikovas, galima tikėtis, jog „Kapčiamiestis“ mes rimtą kovą neduos „Igliaukai“ lengvo pasivaikščiojimo iki Finalinio ketverto.

„Ataka“ – „Išvien“

Labai įdomi pora tarp lygos debiutantų ir senbuvių. „Ataka“ nuo pat sezono pradžios subūrė stiprią ir konkurencingą komandą bei patys viešai deklaravo, jog šiame sezone tikslai yra tik patys aukščiausi. „Ataka“ pirmame ir antrame etapuose suklupo po du kartus ir liko treti. „Išvien“ pirmajame etape nesulaukė pasipriešinimo bei iškovojo 6 pergales iš tiek pat galimų. Visgi, antrajame etape komanda ėmė strigti ir pasiekė viso labo 2 pergales, kas nubloškė juos į 6 vietą turnyrinėje lentelėje. Kas lėmė tokį rezultatų kritimą turbūt geriausiai galėtų atsakyti tik pati komanda. Ne vieneriose rungtynės ekipa turėdavo verstis ne visos sudėties. Dėl skirtingų priežasčių ekipai negali padėti vieni geriausių praėjusio sezono žaidėjų – D. Kisielius ir E. Valiukas. Komandos šiame sezone susitiko du kartus ir pasidalino po pergalę. Pirmąjį kartą pergalę pasiekė „Išvien“ (98:94), antrąjį kartą „Ataka“ revanšavosi (88:85). Iš šių dviejų tarpusavio dvikovų galima tikėtis maksimalios intrigos. Galima teigti, kad tai komandos vertos viena kitos iš anksto prognozuoti kas pateks į Finalinį ketvertą yra labai sunku. „Atakos“ komandoje yra du ryškūs lyderiai – D. Senda (vid. 21,2 taško) ir J. Davniukas (vid. 19 taškų.). Jiems puikiai talkina Mantas Sadauskas (vid. 14,1 taško),  L. Trušas (vid. 13,9 taško) ir M. Gelčius (vid. 13,3 taško). „Išvien“ ekipoje vienas išsiskiriantis lyderis yra komandos naujokas V. Undraitis (vid. 24 taškai, 9 atkovoti kamuoliai), tačiau ekipai rungtyniauja labai komandiškai – net 11 žaidėjų pelno po 8,4 taško ar daugiau, tada „Ataka“ nors ir sustabdžiusi vieną ar kitą lyderį, lengvesnio gyvenimo tikėtis negalėtų. Ši pora žada būti itin įdomi ko gero abi komandos yra vertos būti Finaliniame ketverte. Visgi, žengs tik viena, o  kas ja taps paaiškės jau greitai.

„Liudvinavas“ – „Veteranai“

Kažką primena? Taip. Praėjusių metų beprotišką atkrintamųjų seriją, kurios finiše lyg ant sparnų pakylėti „Veteranai“ išmaudė „Liudvinavą“ tritaškių lietuje ir sensacingai bei niekam netikint pateko į finalinį ketvertą, o kaip viskas baigėsi ten mes puikiai atsimename. Šiais metais situacija rodos analogiška abi komandos vėl užima 4-5 vietas ir vėl aiškinsis santykius dvejose rungtynėse. Nepaisant antrojo etapo pabaigos, „Liudvinavas“ šiame sezone atrodo itin solidžiai ir ne vieną sirgalių nustebino tokiu savo žaidimu. Komandos šiame sezone susitiko po 2 kartus ir abiejuose pranašesni buvo „Liudvinavo“ krepšininkai. Pirmajame susitikime „Liudvinavas“ triumfavo net 74:50, o antrajame  – 79:70. Rodos, favoritai šioje poroje yra aiškus, tačiau visi žinome, kokį čempionišką charakterį turi „Veteranai“, ką jie puikiai pademonstravo praėjusiame sezone – susitelkė tada, kai to labiausiai reikėjo. Čempionai šiame sezone rungtyniauja su tuo pačiu branduoliu tačiau praradę nevieną pajėgų krepšininką – Domantas Senda ir Jaunius Davniukas ir Mantas Gelčius persikėlė į „Ataką“, tačiau jiems pamaina kol kas atrodo taip pat solidžiai. „Liudvinavas“ išliko ištikimi sau ir kogero nuo pat lygos įkūrimo rungtyniauja praktiškai ta pačia sudėtimi. „Liudivnavą“ į prieki sezone traukia Linas Akstinavičius (vid. 19,7 taško), jam puikiai padeda tik sezono eigoje prisijungęs D. Petkevičius (vid. 17,8 taško). Tuo tarpo „Veteranų“ komandoje net 12 žaidėju renka bent jau 7,5 taško per rungtynes, kas padaro šią komandą itin neprognozuojamą ir sunkiai nuspėjamą. Prognozuoti, kas šioje poroje yra favoritas yra labai sunku. Abi komandos šiame sezone jau ne kartą nustebino, tada mūsų laukia puikus krepšinio spektaklis ir kovą iki paskutinių sekundžių.

Leave a Reply