„MKML-Mantinga“ čempionate – Lazdijų komandos triumfas pratęsimo pareikalavusiame finale

Įspūdingą „MKML-Mantinga“ sezoną ir „Krepšinio savaitgalio – 2024 fiestą vainikavo didysis A diviziono finalas, kuriame Lazdijų „Briedžio-Pietų Megrame“ ir Marijampolės „Veteranų“ komandų dvikovoje per pratęsimą 96:93 nugalėjo Dzūkijos atstovai.

Rungtynes galingai pradėjo čempionų titulą susigrąžinti siekę „Veteranai“. Jų persvara vis augo ir dar antrajame kėlinyje pasiekė 20 taškų ribą (41:21).

„Briedis-Pietų Megrame“ nepamiršo, kad sezono metu sugebėjo ne kartą išlipti iš labai gilių duobių ir po didžiosios pertraukos ėmė nuosekliai mažinti atsilikimą. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje lazdijiečiams pavyko varžovus ir pasivyti ir aplenkti, o tikslint paskutinėms pagrindinio laiko sekundėms būti priekyje 79:76. Vis dėlto Osvaldas Brazdžionis paskutinę akimirką pataikė tritaškį ir pasiuntė komandos į pratęsimą.

Papildomų 5 minučių metu jau „Briedis-Pietų Megrame“ laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau paskutinę minutę ir vėl rezultatas buvo lygus (93:93). Šį kartą iniciatyvos ėmėsi dzūkų įžaidėjas Nedas Vydmatas, pasiryžęs mesti du tritaškius, nors prieš tai nepataikė nė vieno iš trijų bandymų. Antrasis buvo taiklus ir atnešė pergalę Lazdijų komandai.

Nugalėtojams finale visus taškus pelnė starto penketo žaidėjai. Karolis Pavalkis pelnė 28 taškus (41:40 min., 9 atk. k., 8/15 trit.), be keitimų žaidęs N. Vydmantas – 25 (9 rez. p.), Martynas Kancevičius (44:29 min.) – 18, Marijonas Žukauskas – 14, Dovydas Zdančius – 11.

„Veteranams“ 22 taškus surinko O.Brazdžionis, kuris žaidė ilgiausiai savo komandoje – 35 min. 20 taškų ir 11 atk. k. pridėjo Dominykas Petkevičius, 16 – Antanas Montrimavičius, 14 – Mantvydas Kalinauskas.

Mažajame finale triumfavo ir bronzos medaliais pasipuošė Marijampolės „Vytis-Masažo namai“, net 123:90 nugalėję reguliariojo sezono laimėtojus „Marijampolės SC-Eurostandard“ krepšininkus, kuriems finalo ketvertas visai nesusiklostė.

„Vytis-Masažo namai“ jau pirmosiomis minutėmis nurūko į priekį solidžiu skirtumu ir neleido jaunesniems varžovams atkurti intrigos iki pat paskutinio švilpuko.

Nugalėtojams Airidas Luckus pelnė 20 taškų, Rokas Grėbliūnas – 19, Mantas Gelčius – 18 (10 atk. k.), o tarp pralaimėjusiųjų vieniši kariai buvo po 31 tašką pelnę Gabrielius Bubnys ir Aironas Bliūdžius.

Turnyro pusfinalyje šiemet atkaklios kovos nebuvo. „Briedis-Pietų Megrame“ 114:95 nugalėjo „Marijampolės SC-Eurostandard“, o „Veteranai“ pranoko „Vytį-Masažo namus“ 95:82.

Leave a Reply