“MKML-Mantinga Kalėdų 2019” metu rinksime taikliausią snaiperį, varžysis ir G. Pečiulionis su E. Bajorūniene

“MKML-Mantinga Kalėdos” 2019 – ne už kalnų! Jau gruodžio 15 d. pakviesime visus sutikti gražiausias metų šventes kartu. Šventės metu be kitų konkursu sieksime išaiškinti taikliausia krepšininką “MKML-Mantinga Kalėdinis snaiperis 2019”.

Dėl taikliausio vardo varžysis 14 krepšininkų iš kiekvienos “MKML-Mantinga” komandos bei 2 kviestiniai svečiai: LKL tritaškių rekordininkas Giedrius Pečiulionis bei daugkartinė LMKL snaiperė Ela Bajorūnienė, kuri yra laimėjusi net LKL tritaškių konkursą.

14 “MKML-Mantinga” snaiperių:

Kviestinis svečias Giedrius Pečiulionis

Giedrius Pečiulionis – vienintelis lietuvis istorijoje, kuriam pavyko per oficialias krepšinio rungtynes įmesti net 11 tritaškių. 2000–2001 m. „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynėse su Panevėžio „Panevėžiu“ tam snaiperiui prireikė 16 mėginimų. „Metimai skriedavo net nežiūrint į krepšį. Kai kamuolys jau būdavo paleistas iš rankų ir pakibdavo ore, aišku buvo viena – jis skros tinklelį“, – rekordinį vakarą prisimena ilgametis Šiaulių „Šiaulių“ žaidėjas.

2001 m. kovo 31-ąją Antano Sireikos auklėtiniai net 143:82 sutrypė Marijampolės „Suvalkiją“, o G. Pečiulionis buvo vienintelis komandos žaidėjas, kuris tame susitikime taikliai atakavo iš toli. Tai buvo rezultatyviausias gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo sezonas „Šiaulių“ ekipoje. Per mačą jis vidutiniškai rinkdavo po 15 taškų, atkovodavo 3 kamuolius, atlikdavo 3 rezultatyvius perdavimus ir krepšį iš toli atakavo 41 proc taiklumu. Visi šie Saulės miesto klubo pasiekimai buvo vainikuoti bronzos medaliais.

Du Briedytės dešimtmečiai krepšinyje – itin spalvingi. Profesionalės karjerą Ela pradėjo 1999 metais Vilniaus „Telekomo“ komandoje. Po ketverių metų krepšininkė pradėjo legionierės karjerą bei persikėlė į Lenkiją, tačiau ten neužsibuvo jau kitais metais prisijungė prie tuometinės Marijampolės „Arvi“ komandos. Vėliau Briedytė du metus rungtyniavo Šveicarijoje, po kurių grįžo į Lietuvą ir žaidė „Rūtos“ ir „Utenos“ ekipose. 2012 metais sugrįžusi į Marijampolę, čia rungtyniavo ketverius metus – iki pat savo karjeros pabaigos.

Sportininkė per savo karjerą kartą tapo Šveicarijos čempione, Lietuvoje 3 kartus tapo čempione, o dar 7 – vicečempione, 4 kartus laimėjo Baltijos moterų krepšinio lygos taurę, o taip pat rungtyniavo moterų Eurolygoje, Europos taurėje bei ne vienerius metus gynė Lietuvos rinktinės garbę.

Aukščiausi pasiekimai su nacionaline komanda – 2001-ųjų metų Europos čempionate užimta 4-ta vieta, o 2006-ųjų metų pasaulio pirmenybėse – šešta.

Prie visų šių pasiekimų Briedytė ilgam įsirašė į krepšinio istoriją. Iš Biržų kilusi krepšininkė 7 kartus iškovojo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) snaiperės titulą – tai unikalus pasiekimas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Niekam iki šiol nėra pavykę net priartėti prie tokio rezultato. O 2015 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) „Visų žvaigždžių“ dienos „Snaiperio“ konkursas baigėsi itin įdomiai, nes jame nugalėtoja taip pat tapo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) atstovė Ela Briedytė.

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) „Snaiperio“ konkursai rengiami nuo 1985 metų, bet niekas nėra jame triumfavęs daugiau nei 3 kartus.

Turnyro eiga: Visi dalyviai mes po vieną seriją, o tada atrinksime 4 stipriausius, kurie kovos dėl patekimo į finalą. Finale du taikliausi krepšininkai išsiaiškins, kuris yra taikliausias.

Leave a Reply