„MKML-Mantinga”: pirmasis čempionų pralaimėjimas, iššovęs koziris, tobulos baudos ir trigubo dublio paieškos

Per savaitė „MKML-Mantinga“ čempionate sužaistos penkerios rungtynės, per kurias 2 pergales iškovojo Birštono SC ekipa.

Per pirmąsias savo rungtynes Birštono komanda be didesnio vargo 82:62 susitvarkė su Punsko „Punia“, o rungtynių baigties klausimas buvo išspręstas jau pirmajame kėlinyje (27:8). Birštono SC šias rungtynes žaidė be mačą praleisti turėjusio lyderio Dominyko Jurgelionio, bet pasirūpino, kad aikštėje mažai būtų matomas ir varžovų rezultatyviausias žaidėjas Ernestas Baranauskas (12 taškų).

Pirmasis čempionų pralaimėjimas

Antrąsias rungtynes Birštono komanda žaidė su čempionų titulą ginančiais „Veteranais“ ir jau prieš rungtynes galėjo užuosti galimybę nugalėti. Mat čempionai į salę atvyko tik septyniese, o tarp apšylančiųjų nebuvo nei Mantvydo Kalinausko, nei Igno Antanaičio, nei Armino Puišio, nei Mato Dabulevičiaus.

Vis dėlto net ir su tokiais nuostoliais „Veteranai“ pasiūlė rimtą kovą. Laurynas Trušas pelnė 26 taškus, Eivydas Jasiukevičius (19 taškų, 18 atkovotų kamuolių) ir Edgaras Tamašaitis (19 taškų, 11 atkovotų kamuolių) pridėjo galingus dvigubus dublius ir galiausiai buvo priversti kapituliuoti tik po itin atkaklios kovos rezultatu 93:97.

Birštono komandą į priekį vedė D.Jurgelionis (27 taškai ir 10 atkovotų kamuolių), Vakaris Diškevičius (23) bei Justas Davidavičius (17 taškų ir 15 atkovotų kamuolių).

„Manau, varžovai nebuvo tinkamai mus įvertinę, o tai lėmė, kad rungtynių pradžioje pabėgome į priekį, – sakė „Birštono SC“ treneris Aurimas Liuiza. – O pergalę lėmė kelios priežastys – geras nusiteikimas rungtynėms ir mintis, kad turim galimybę įveikti praeito sezono čempionus. Tą gero pataikymo, kovingumo ir komandinio darbo dėka ir padarėme.“

Koziris padarė savo

Kitos trečiadienio rungtynės taip pat buvo išskirtinai kovingos, jose prireikė primojo sezono pratęsimo, kad „Marijampolės SC-2005“ ir „Simedva“ vis dėlto išsiaiškintų, kas tą vakarą yra stipresnis. Fortūna buvo palankesnė „Marijampolės SC-2005“ komandai, šventusiai pergalę rezultatu 118:113.

Nugalėtojų koziriu tapo į komandos paraišką prieš šias rungtynes įtrauktas Augustas Merkys, dar išvakarėse įskraidinęs tritaškį Klaipėdoje į „Neptūno“ dublerių krepšį per NKL rungtynes. „MKML-Mantingos“ čempionate netrukus 17-ąjį gimtadienį švęsiantis vaikinas iš karto parodė, kad tritaškius gali pilti serijomis – pataikė 9 iš 16 tolimų metimų ir per 29 žaistas minutes iš viso pelnė net 39 taškus.

Adrijus Jančiauskas ir Matas Sikarskas nugalėtojams surinko po 22 taškus.

„Marijampolės SC-2005“ per šį mačą iš visų pozicijų atakavo beveik identišku taiklumu. Dvitaškius (24/46) komanda metė 52,2 proc. taiklumu, o tritaškius (20/38) ir baudas (10/19) – 52,6 proc.

Nepaisant tokių jaunimo žygdarbių, „Simedva“ buvo per mažutėlį žingsnį nuo pergalės. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje komanda buvo įgijusi net 10 taškų pranašumą (104:94), tačiau likusią atkarpą jaunimas laimėjo 13:3 ir išplėšė pratęsimą.

„Simedvos“ ekipoje tą vakarą siautė Robertas Balčius (32), Lukas Damušis (27) ir Tomas Janušauskas (22 taškai ir 12 atkovotų kamuolių).

15 taiklių baudų

Vicečempionai „Išvien“ susitiko su ambicinga „Liudvinavo-Vyčio“ komanda ir po dar vienos dramatiškos kovos į savo sąskaitą įsirašė pergalę rezultatu 94:91.

„Išvien“ per šias rungtynes pirmavo didžiąją laiko dalį (32,22 min.), tad galima sakyti, kad jų pergalė yra užsidirbta. Po 3 kėlinių šeimininkai pirmavo 12 taškų skirtumu, o „Liudvinavui-Vyčiui“ atkurti intrigą pavyko tik paskutinio ketvirčio metu.

Nugalėtojų ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Julius Gustas, visus 21 tašką pelnęs tritaškiais metimais su įspūdingu 70 proc. taiklumu (7/10).

Taip pat išskirsime du dvigubus dublius: Deividas Kisielius pelnė 17 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o Paulius Parachomikas surinko 10 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. Veteranas visas trejas šio sezono rungtynes paliko su dvigubu dubliu kišenėje.

„Liudvinavo-Vyčio“ ekipoje rezultatyviausias buvo Linas Akstinavičius – 26 taškai (4/5 trit.).

Abi komandos per šias rungtynes metė po 15 baudos metimų, o pralaimėjusieji sugebėjo juos atlikti 100 proc. tikslumu. „Išvien“ tuo metu taikliai metė tik 8 kartus (53,3 proc.).

Trečiąją pergalę „Išvien“ savo įraše „Facebook“ dedikavo sveikstančiam sporto direktoriui Robertui Ancerevičiui ir padėkojo varžovams.

„Nors varžovai susirinko nepilnos sudėties, reikalų būta, dėkojame už pamokas“, – paskelbė vicečempionai.

Atgal nesidairė

Penktasis savaitės mačas tarp „CIE LT Forge“ ir „Kapčiamiesčio-Litekmos“ atrodė taip pat žadančiu intrigą, bet jos nebuvo – dzūkai rungtynes pradėjo spurtu 17:0 ir pergalingai nuvažiavo iki pat rungtynių pabaigos (82:60). Vienu metu „Kapčiamiestis-Litekma“ pirmavo net 26 taškais (78:52).

Nugalėtojams 5 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, o įspūdingiausiai atrodo Marijono Žukausko statistikos eilutė – 18 taškų ir 18 atkovotų kamuolių.

Trigubo dublio beieškant

Per savaitę „MKML-Mantingos“ čempionate krepšininkai užfiksavo net 13 dvigubų dublių, o Birštono SC žaidėjas J.Davidavičius tą padarė dukart.

Būtent jis ir komandos draugas Vakaris Diškevičius buvo arčiausiai trigubo dublio per rungtynes su „Punia“. J.Davidavičius tuomet prie dvigubo dublio pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus, o V.Diškevičius – 8. Vis dėlto šis krepšinio statistinis vaisius kol kas lieka nenuskintas.