#MKML10-mečioŽmonės: Andrius Levanas

#MKML10-mečioŽmonės” – rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną.

Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų. Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi.

Andrius Levanas- MKML rungtyniauja nuo pirmojo sezono. Iš viso suspėjo apsivilkti 4 skirtingų komandų marškinėlius, tačiau, kaip teigia pats, jį supa tas pats branduolys.
Andrius Levanas per visą MKML gyvavimo istoriją rungtyniavo 7-iuose (!) iš 9 MKML finalinių ketvertų! Kas ten žino, jeigu sėkmė būtų labiau lydėjusi, galbūt dabar jį vadintume pačiu tituluočiausiu MKML žaidėju. Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su #MKML10-mečioŽmogumi” – Andriumi Levanu.

 1. Andriau, MKML debiutavai pirmajame sezone…
  Pamenu, pirmajame sezone debiutavome, kaip ganėtinai jauna komanda pavadinimu „Ridma“. O kalbant apie sezonus su MKML,  tai dalyvavau visuose.
 2. Prisimink pirmąjį savo sezoną, koks jis buvo?
   „Ridma“ buvo suburta iš bendraminčių, praktiškai visi vieni kitus pažinojome, o komandos branduolį sudarė mūsų trenerio Mindaugo Sagaičio auklėtiniai. Debiutas buvo vidutiniškas, pasiekta ir tikrai netikėtų pergalių, pirmąjį sezoną į finalinį ketvertą nepatekome, tačiau iškovojome mažąją taurę (kurioje kova vyko tarp komandų, kurios liko už finalinio ketverto borto).

 3. Galima sakyti, kad visą laiką žaidei su ta pačia saujele bičiulių:. Ar turėdavai pasiūlymų žaisti kitose MKML komandose?
  Tikrai taip, atstovavau  4 komandoms: 1 sezonas – RIDMA, 2 ir 3 sezonai AUTOROK, 4,5,6 sezonai – PXNX, 7,8,9,10 sezonai – IŠVIEN.
  Visose mane supo beveik tas pats komandos branduolys. Pirmus sezonus atstovavome „Ridmai“ ir „Autorok“, kurių organizacinius reikalus tvarkė jų komandų vadovai, vėliau pagalvojome, jog turime pakankamai žaidėjų, kad galėtume įkurti savo komandą, taip atsirado ir skandalingoji komanda „PXNX“. Komandai rodant tikrai gerus rezultatus, kaupiant patirtį ir bręstant amžiumi, jog su šios komandos marškinėliais jau laikas atsisveikinti ir tada „gimė“ ne tik naujas  komandos vardas, bet ir sporto asociacija „Išvien“. O jei grįžtant prie klausimo apie pasiūlymus iš kitų komandų, tai keista, bet į senatvę sulaukiu jų vis daugiau 🙂
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?
  „MKML“ kaip lyga lyginant su pirmuoju sezonu išties „transformavosi“ ir pradėjo dirbti aukštesniu lygmeniu: interviu, tiesioginė statistika internetu, dideli renginiai ir žaidėjų meistriškumo lygis. Tiesa, tik kaip ir Marijampolėje, taip ir „MKML“ salės nuo pirmojo sezono mažai kuo pasikeitė 🙂

 5. Kokią vietą tavo gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu?
  Šiai dienai, vis dar aktyviai užsiimu sportu, todėl „MKML“ užima nemenką vietą mano gyvenime.  Gūdžiais rudens ir žiemos vakarais, tiek aš, tiek  mano komandos draugai į rungtynes susirenkame gerai praleisti laiką bei pasisemti emocijų.
 6. Per tavo karjerą, koks tavo ar tavo komandos epizodas/rungtynės įsiminė labiausiai. Kodėl?
  Išskirčiau kelis teigiamus komandos momentus, ir vieną nelabai pateisinamą mano epizodą. Pradėsime nuo pastarojo, berods rungtynėse su „Aikštele44“ komanda, per 10 sezonų tik vieną kartą buvau „išvytas“ iš aikštės ir rungtynių antrą pusę teko stebėti iš balkono, nebuvo labai malonu, bet komanda laimėjo, dar kartą sveikinu juos už tai. Toliau apie teigiamus epizodus, išskirčiau tris:

  1) debiutiniame „PXNX“ sezone rungtynėse dėl 3 vietos sugebėjome įveikti „Ledevilą“, kurioje tais metais žaidė profesionalaus krepšinio matę: Andrius Aleksandrovas, Juozas Ramanauskas ir kiti;

  2) 2016-2017 metų sezone pusfinalyje susirinkome septyniese (be lyderių D. Kisieliaus, E. Valiuko ir P. Gvazdaičio) ir sugebėjome įveikti tikrai pajėgią „Griausmo“ komandą;

  3) Pernai metų sezone, ketvirtfinalio rungtynėse „sukūrėme stebuklą“, kovodami su stipria ir daug patirties turinčia „Ataka“ komanda.  Atsakomosiose rungtynėse, trečio kėlinio pabaigoje, turėjome bendrą 26 tšk. deficitą ir sugebėjome išplėšti pergalę bei patekti į finalo ketvertą.

7. Su savo komanda žaidei labai daug kartų MKML finaliniame ketverte, tačiau vis pritrūkdavo vieno žingsnelio iki kažko didelio.
Viso rungtyniavau septyniuose iš devynių iki šiol vykusių finalo ketvertų. Pirmasis bronzos medalis iškovotas 2012 m. su „Autorok“ , 2014 m. – bronza su „PXNX“, 2015 m. – antroji vieta „PXNX, 2017 m. 2 vieta su „IŠVIEN“. Iš visų dalyvautų finalo ketvertų išskirčiau 2014-2015 m., tais metais, manau buvome arčiausiai čempionų titulo, finalo metu turėjome, net 15 taškų persvarą, tačiau rungtynių pabaigoje turbūt pritrūko energijos ir 6 taškais nusileidome patyrusiai „Ledevila“ ekipai. Čempionų sudėtyje „pirmais smuikais griežė“ profesionalaus krepšinio matę: Aurimas Karbauskas, Paulius Parachomikas, Arūnas Krivonis, taip pat dar ir šiame sezone žaidžiantys- Antanas Montrimavičius ir Atrūrs Pelšs.

8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias  visų laikų MKML žaidėjas?
Per 10 sezonų „MKML“ tikrai turėjo daug profesionalų, neverta net vardinti – visi juos žinome, bet mano manymu šioje nominacijoje nugalėtojas tik vienas – Arūnas Krivonis. Arūnas – labai protingas ir daug  patirties prikaupęs žaidėjas, jis patarimais padėdavo jaunimui savose komandose, aikštelėje būnant jam visos komandos ir puolime ir gynyboje atrodydavo solidžiai, o varžovams aikštelėje taip pat niekad netrukdavo „pamokų“ 🙂

9. Kuri MKML krepšinio šventė (ir kurių metų) tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
Visos šventės išties gerai organizuotos, tačiau man labiausiai patiko pernai metų „MKML Kalėdos“. Pats atstovavau „MKML“ rinktinei, deja pralaimėjome prieš „Sūduva – Mantinga 2“, tačiau nuotaiką pakėlė Tomas Kisieliauskas, kuris baudų metimo konkurso finale privalėjo pataikyti berods 9 baudų metimus iš 10, prametė pirmąją, bet vėliau įrodė, kad patirtis reiškia daug ir tapo nugalėtoju.

10. Ką galėtum palinkėti MKML?
„MKML“ linkiu priimti protingą sprendimą dėl šio sezono situacijos, per vasarą pagalvoti apie kitų metų sezono nuostatus, neprarasti entuziazmo ir sulaukti finalinio ketverto naujoje Marijampolės arenoje 🙂

Leave a Reply