„#MKML10-mečioŽmonės“: Gintautas Žibūda

#MKML10-mečioŽmonės“ – nauja rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną. Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų. Kiekvieną antradienį vis kitas „#MKML10-mečioŽmogus“ atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi. Gintautas Žibūda – vienas iš tų žmonių, kurie kartu su MKML nuo pradžių pradžios. Galbūt ir nedalyvavo visuose MKML sezonuose tiesiogiai, tačiau nusipelniusio trenerio indėlis į lyga yra nenuginčijamas.

G. Žibūdos dosje:

Išleistos knygos:

1. „Marijampolės sporto ištakos ir krepšinio kelias“ (2010 m.).

Surengtos parodos:

1. „Marijampolės sporto ir krepšinio istorija 1924–1965 metų fotografijoje“ (2010 m.).

Apdovanojimai:

1. Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas (2000 m.);
2. Marijampolės apskrities viršininko administracijos padėka (2000 m., 2004 m.);
3. KKSD medalis „Už nuopelnus plėtojant krepšinį Lietuvoje“ (2003 m.);
4. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vardinė taurė (2005 m.);
5. LR Vyriausybės Ministro Pirmininko laikrodis (2005 m.);
6. Lietuvos Respublikos švietimo ministro padėka (2005 m.);
7. Geriausio Lietuvos moksleivių krepšinio lygos metų trenerio titulas (2006 m.);
8. Kūno kultūros ir sporto departamento „Sporto garbės kryžius“ (2008 m.);
9. LKF medalis „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“ (2013 m.);
10. Šv. Jurgio Marijampolės globėjo medalis (2015 m.);
11. Sporto garbės komandoro ženklas „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ (2018).

Per Gintauto Žibūdos rankas perėjo ne vienas garsus Lietuvos krepšininkas, o MKML čempionate jų ne vienas tuzinas. Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su „#MKML10-mečioŽmogumi“ – Gintautu Žibūda.

 1. Netreniruojate komandos MKML čempionate nuo pirmojo sezono, tačiau visada buvote šalia ir išugdėte ne viena puikų krepšininkai, kuris žaidė MKML. Kokie žymiausi auklėtiniai yra žaidę MKML čempionate.
  Sunku būtų išskirti, tačiau manau tikrai neverta paminėti 2006 m. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionus Aurimą Birgelį, Andrių Čižiką. Taip pat buvusį krepšininką Aurimą Čėsną, NKL rungtyniaujantį Ernestą Sederevičių ar sūnų Aivarą Žibūdą, RKL rungtyniavusį Algirdą Kulikauską. Taip pat ne vienas auklėtinis žaidžia ar žaidė kitose MKML komandose – Linas Akstinavičius, Tomas Lužanskis, Paulius Zabielskas, Ramūnas Grimalauskas, Juozas Ulevičius, Tomas Švedas, Vaidas Vincevičius, Eimantas Valiukas, Virginijus Brunza, Mantas Pledas, Haroldas Dabulevičius, Artonas Švėgžda. Tegul nesupyksta jeigu, kažką pamiršau paminėti.
 2. Prisiminkite pirmąjį savo sezoną, koks jis buvo?
  Startavome 2014-2015 m. sezone su 1997-1998 m. gim. ŽSM grupe, su kuria deja, bet nepatekome į atkrintamąsias. Visgi, sekančiais metais su ta pačia komanda nužygiavome iki finalo.
 3. Per visą laiką, kuri komanda kuria treniravote įstrigo labiausiai ir dėl ko?
  Tų sezonų nebuvo daug, bet manyčiau kad įstrigo 2015-2016 m. sezonas kai su komanda patekome į finalas. Visgi, ten vos keliais taškais nusileidome Liudvinavo-Vyčio komandai. Galbūt ten pritrūko šiek tiek daugiau patirties, fiziškumo.
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?
  Lyga profesionalėja, to nenuneigsi. Labai stebiu šią lygą. Teisėjavimas visada buvo ir yra pačio aukščiausio lygio. Pati organizacija taip pat nuolat profesionalėja – interviu, video momentų apžvalgos, statistika gyvai ir taip toliau. Lietuvos mastu tai vyksta labai aukštu lygiu. Aš net futbolo informacijos nerandu kur stebėti gyvai, jei nesekčiau „Sūduvos“ turbūt iš viso negirdėčiau apie Lietuvos futbolą, o čia informacija labai prieinama ir aiški.
 5. Kokią vietą jūsų gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu?
  Patys sportiniai rezultatai šioje lygoje man nėra svarbūs, bet labiausiai domina jaunimo tobulėjimas. Čia galiu sekti jų progresą ir tai yra puiki vietą jaunimui tobulėti. Nereikia jokių „rkl‘ų“ ir važinėti po Lietuvą, viskas yra čia, Marijampolėje – aukštas varžybų ir organizacinis lygis. Pirmiau mūsų miesto vaikams reikia laimėti MKML, o tik tada galvoti apie MKML. Aš tai labai vertinu.
 6. Esat išugdęs ne vieną talentą, ar tai labai sunkus trenerio darbas?
  Trenerio darbas sunkus ta prasme, nes gauni daugiau įtampos, adrenalino nervų darbe, bet visa tai atperka įdomumas ir nenuspėjamumas,  yra ir pliusų ir minusų. Kai darbas patinka, neskaičiuoji nė laiko, nė jėgų. Aišku yra daugybė daug sunkesnių darbų ir daug pavojingesnių sveikatai.
 7. Šiais metasi vėl turite perspektyvią kartą, kur yra sėkmės paslaptis?
  Ačiū už įvertinimą. Mes stengiamės dalyvauti tada, kai vyrukai jau būna pasiruošę pereiti į aukštesnį lygį. Tai tarsi terpė tarp moksleivių krepšinio lygos ir tarp vyrų krepšinio. Stengiuosi, kad vaikinai negautų traumų, nes pereiti į vyrų krepšinį reikia palaipsniui, yra ir daug sėkmės – kaip surenki grupę, kokie vaikai papuola. Man patinka šių metų komanda, jie labai nori ir tiesiog veržiasi į aikštelę, aš labai vertinu šią jų savybę.
 8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias  visų laikų MKML žaidėjas?
  Sunku vieną išskirti, buvo labai daug gerų žaidėjų – iš Marijampoliečių – Ignas Labutis, Tautvydas Kliučinykas, Marijus Užupis, Paulius Gvazdaitis. Jei kalbant apie „legionierius“ tai labiausiai įstrigo Darius Gvezdauskas ir šiuo metu žaidžiantis Edgaras Stanionis.
 9. Kuri krepšinio šventė („MKML žvaigždžių diena“ ar „Krepšinio savaitgalis“) tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
  Iš tiesų esu visas šventęs matęs ir visas jas stebėjęs gyvai. Galbūt labiausiai įstrigo prieš kelis metus kai baikeriai su motociklais įvežę „Sūduvos“ krepšininkes, tuo metu pirmą kartą Marijampolėje šokėjos „Žalgirio šokėjos.  Viena stipriausių švenčių. Apšvietimai ir LKL lenkia, gal net to neįvertina kiti. Reikis tik arenos mūsų miestui ir tikiu, kad dar ne tokių dalykų galima tikėtis iš MKML.
 10. Ką galėtumėte palinkėti?
  Reikia pirmiausiai padėkoti lygai už puikų darbą. O palinkėti turbūt tik sveikatos, laimės ir pinigų 🙂 Tai pat linkėčiau ir toliau orientuotis į Marijampolės jaunimą, kad būtų kuo didesnė grąža miestui. Tikiuosi, kad žaidėjai iš MKML išaugs iki rinktinės ar „Žalgirio“ lygio.

Leave a Reply