“#MKML10-mečioŽmonės”: Sigitas Stankūnas

#MKML10-mečioŽmonės” – rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną. Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie tapo neatsiejama lygos dalis. Vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi.

Sigitas Stankūnas – labiausiai patyręs MKML teisėjas. Šis žmogus su lyga nuo pat pirmojo sezono ir labai iš arti matė, kaip augo ne tik lyga, bet ir žaidėjai ar kiti, jaunesni teisėjai.

Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su “#MKML10-mečioŽmogumi” – Sigitu Stankūnu.

 1. Esate MKML nuo pirmojo MKML sezono šioje lygoje. Ar galima suskaičiuoti kiek rungtynių esate sušvilpęs MKML lygoje?
  Per sezoną suteisėjavau apie 40-45 rungtynes, tad galima sakyti, kad po šio sezono turėsiu apie 400-450 rungtynių.
 2. Prisiminkite pirmąjį savo kaip tesiėjo sezoną MKML, koks jis buvo?
  Pirmas sezonas yra ir visada lieka pirmu-pačiu įsimintiniausių Palyginimui gal sakyčiau pirmajame sezone komandos turėjau daugiau azarto ir atsidavimo nei dabar.Savo ruoštu organizacija nuo to pirmojo sezono praktiškai kyla kasmet.
 3. Kas teisėjo darbe yra sunkiausia?
  Sunkiausi yra teisėjauti šventiniuose renginiuose, nes tokio formato šventėse nežinai kaip traktuoti pažeidimus. Kalbant apie parastas rungtynes sunkiausias būna teisėjauti dviems skirtingo lygio komandoms. Būna kad favoritai pasiekia skirtumą ir tada atsipalaiduoja.
 4. Per visus MKML čempionatų sezonus, kuris Jums įsiminė labiausiai ir kodėl?
  Nė vieno išskirti negaliu. Kiekvienas yra savotiškai įdomus. kiekviename sezone iš pradžių atrodo vieni favoritai, vėliau jau viskas pasikeičia, tuo ir įdomūs tie sezonai.
 5. Palyginkite kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?
  Lyga prasidėjo nuo nulio, o paskui kiekvienais metais gėrėjo. Aišku pastebimiausia galbūt yra pačios lygos progresas ir jaunimo kaita sekretoriate. Tobulėja kiekvienais metais, o paskui pakelia sparnus studijuoti.
 6. Kokią vietą jūsų gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu?
  Anksčiau, kai buvau 15 metų jaunesnis, norėdavau, kad sezonas tęstųsi kuo ilgiau, bet dabar jau kaip į darbą, nes per savaitę tenka suteisėjauti apie 10 rungtynių.
 7. Esate teisėjavęs ne vienai krepšinio kartai ir jūsų akyse užaugo ne vienas dabar gerai žinomas krepšininkas. Kaip per tuos 10 metų pasikeitė žaidėjų santykiai su teisėjas?
  Labai daug pasikeitė. Šiais laikais visi pasidarė krepšinio ekspertais, bet net ir vaikai kai žaidžia reiškia pretenzijas teisėjui, nors dažnu atveju patys nežino elementarių krepšinio taisyklių.Galima sakyti kad senbuvių kultūra išliko kaip ir visada. Sunkiausia dabar su jaunimu. Jie ateina į varžybas išsilieti, išsikrauti ir kartais peržengia ribas.
 8. Prisiminkite įdomiausią nutikimą MKML rungtynių metu per visą istoriją?
  Turbūt man tai labiausiai įstrigusi pernai metais vienos komandos situacija, kai ji neturėdama nė vienos pergalės sezone atsilikinėjo -26 taškais, o komandos treneris buvo išvarytas iš aikštės. Minėta komanda sugebėjo panaikinti atsilikimą ir netgi persverti rezultatą. Net varžovų treneris po rungtynių sakė, jog manė, jog tikrai pralaimės.
 9. Kuri krepšinio šventė („MKML žvaigždžių diena“ ar „Krepšinio savaitgalis“) tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
  Man labiausia paskutinis renginys “MKML-Mantinga Kalėdos 2019”, labai įdomus formatas, daug įdomių rungtynių ir tikrai manau neprailgo. Galbūt ir dėl to, kad pats dalyvavau.
 10. Ko galėtumėte palinkėti lygai dešimtojo sezono proga?
  Nenuleisti rankų ir toliau stengtis. Dirbkit kaip dirbot ir vis toliau įdieginėkit naujienas.

Leave a Reply