Po triumfo ketvirtfinalyje – mintys apie pergales finalo ketverte

Gegužės 10-12 dienomis Marijampolėje vyks tradicinis MKMK Krepšinio savaitgalis, kurio metu paaiškės stipriausios „MKML-Mantinga“ A ir B divizionų komandos. Visos ketvirtfinalio barjerą perkopusios ekipos tikisi ir finalo ketverte žengti kuo toliau.

Reguliariojo sezono laimėtoja „Marijampolės SC-Eurostandard“ ketvirtfinalyje pranoko „Marijampolės SC-2005“ komandą. Pirmąsias rungtynes Kęsto Juozaičio auklėtiniai laimėjo 119:100, tad galėjo būti sąlyginai ramūs prieš atsakomąją dvikovą. Ją komanda pasitiko be šį sezoną siautėjančio Gabrieliaus Bubnio, bet ir varžovų ekipoje šį kartą vos 4 minutes sužaidė Adrijus Jančiauskas.

2005-ieji, kuriems Augustas Merkys pelnė 33 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, laimėjo 88:87, tačiau tai tapo šios jaunimo komandos paskutinėmis rungtynėmis visuose turnyruose.

„Marijampolės SC-Eurostandard“ komandoje šį kartą rezultatyviausias buvo 30 taškų pelnę Aironas Bliūdžius.

Pusfinalyje gegužės 11 dieną 18 val. „Marijampolės SC-Eurostandard“ susitiks su Lazdijų „Briedžiu-Pietų Megrame“, kuris ketvirtfinalyje sunkiai, bet abu kartus nugalėjo „Išvien“ krepšininkus – 93:88 ir 88:85.

Pralaimėjusiųjų nuo sezono pabaigos neišgelbėjo Tado Sebežiovo 28 taškai ir Pauliaus Gvazdaičio dvigubas dublis – 16 taškų ir 14 atkovotų kamuolių. „Išvien“ gali tik apgailestauti, kad T.Sebežiovo nebuvo pirmosiose rungtynėse, o antrosiose nepasirodė Paulius Parachomikas.

Nugalėtojams per antrąsias rungtynes Karolis Pavalkis pelnė 31 tašką, o pirmąją dvikovą praleidęs Nedas Vydmantas pridėjo 18 taškų. Pirmojo mačo rezultatyviausias žaidėjas Dovydas Zdančius (30) šį kartą pasižymėjo dvigubu dubliu – 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Prieš pusfinalį abiejų komandų atstovai buvo nusiteikę ryžtingai.

„Mūsų varžovai turi bijoti, o ne mes jų! Ypač intensyvumo ir energijos“, – sakė „Marijampolės SC-Eurostandard“ strategas K. Juozaitis.

Treneris pažymėjo, kad Lazdijų komanda jam itin įsiminė savo gausiais ir puikiai ekipą palaikančiais aistruoliais.

„Tokių fanų turi pavydėti visi! Bus žiauriai smagu jaunimėliui žaisti tokioje atmosferoje“, – teigė K. Juozaitis.

„Briedžio-Pietų Megrame“ atstovas Karolis Vekteris taip pat pažymėjo komandos aistruolių indėlį į pergales.

„Kelias finalo ketverto link nebuvo lengvas, kadangi visos A diviziono komandos yra stiprios, visose rungtynėse vyravo intriga ir nuožmi kova, – sakė lazdijietis. – Visų pirma, norime padėkoti mūsų fanams, kurie mus palaikė net ir sunkiausiose akimirkose. „Išvien“ dėkojame už kovą bei pagarbą aikštelėje ir už jos ribų. Taip pat norime paminėti, kad džiaugiamės komandos pasiekimu – laimėjimu prieš daugkartinius MKML finalo ketverto dalyvius.

Pusfinalyje susitiksime su Marijampolės jaunimo komanda, su kuria reguliariajame sezone pasidalinome po pergalę. Neabejojame, kad laukia intensyvios ir atkaklios rungtynės, tačiau į finalo ketvertą vykstame pasiruošę nugalėti ir kurti ne tik komandos, bet ir Lazdijų krepšinio istoriją.“

Kitame pusfinalyje susitiks praėjusio sezono vicečempionai „Veteranai“ ir „Vytis-Masažo namai“.

Pirmieji ketvirtfinalyje dukart pranoko „Simedvą“ – 91:71 ir 92:89. Antrosioms rungtynėms stipresnę sudėtį surinkusioje „Simedvoje“ iš kailio nėrėsi Domantas Šeškus (34) ir Lukas Grabauskas (31), tačiau to neužteko ir vienai pergalei.

Tarp nugalėtojų šį kartą rezultatyviausi buvo Mantvydas Kalinauskas (16) ir Antanas Montrimavičius (13).

„Serija buvo sunki, smagu kad pirmose rungtynėse pavyko užsitikrinti šiek tiek ramesnę persvarą. Antrajame mače teko gerokai pavargti, bet džiugu, kad pavyko pasiekti pergalę, – sakė „Veteranų“ vadovas Povilas Anelauskas. – Į finalo ketvertą einame geros nuotaikos ir tik su vienu tikslu – susigrąžinti čempionų titulą.“

Tuo metu „Vytis-Masažo namai“ dramatiškoje kovoje nukarūnavo praeito sezono čempioną Birštono SC. Pirmąsias rungtynes marijampoliečiai laimėjo 99:95, bet antrosiose po 4 kėlinių tokiu pat taškų skirtumo priekyje buvo birštoniečiai – 89:85. Komandos žengė į pratęsimą, kuriame „Vytis-Masažo namai“ sugebėjo surinkti vienu tašku daugiau ir pralaimėti rungtynes galutinę pergalę reiškiančiu rezultatu 96:99.

Birštono komanda per antrąsias rungtynes vertėsi be svarbių žaidėjų Dominyko Jurgelionio ir Mato Zutkio, o rezultatyviausi buvo Laurynas Miknevičius (28 taškai ir 12 atkovotų kamuolių), Eivydas Aleksa (27 taškai ir 12 atkovotų kamuolių) ir Kostas Damijonaitis (22).

Tarp nugalėtojų šį kartą labiausiai išsiskyrė Linas Akstinavičius (24), Gvidas Kačiušis (20) ir Mantas Gelčius (19 taškų ir 15 atkovotų kamuolių).

„Labai džiaugiamės, kad pavyko įveikti Birštono komandą ir pasiekti revanšą už praeito sezono ketvirtfinalį, – sakė nugalėtojų vadovas Mantas Varnagiris. – Ekipos buvo panašaus pajėgumo, todėl patekimą į pusfinalį nulėmė smulkios detalės bei sėkmė.

Dabar žiūrime į pusfinalį, kuriame sutiksime puikiai žinomą komandą. Tikiu, kad kova bus arši, tačiau pavyks perlipti ir šį etapą. Mūsų komanda seniai buvo patekusi į lygos finalą, motyvacijos visiems užteks.“

B diviziono ketvirtfinalyje komandos santykius išsiaiškino be tokių dramų. Kalvarijos SC šį kartą įveikė „Gudelių seniūniją“ 97:96, tačiau pirmąsias rungtynes komanda buvo laimėjusi 88:81, tad mačo pabaigoje galėjo jaustis ramiai.

Nugalėtojams atsakomojoje dvikovoje Mantas Trečiokas surinko net 39 taškus, Giedrius Teresevičius pridėjo 15, o Tautvydas Žvingila atsižymėjo dvigubu dubliu – 10 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Gudelių ekipoje rezultatyviausi buvo Deivydas Brinevičius (28), Edgaras Masaitis (23) ir Marijus Jurkiūnas (18.)

„Antrosios rungtynės buvo atkaklios ir iki pabaigos įtemptos, – sakė Kalvarijos ekipos treneris Karolis Birgelis. – Manau, pergalę nulėmė mūsų geras tritaškių pataikymas prieš jų zoninę gynybą.“

Turnyro pusfinalyje Kalvarijos komandos lauks akistata su reguliariojo sezono laimėtoja „CIE LT Forge“.

„Mūsų ambicijos – didelės, kaip, manau, ir kiekvienos komandos, kuri pateko į finalo ketvertą, – kalbėjo K. Birgelis. – Pusfinalyje mūsų laukia labai stiprus ir patyręs varžovas, bet tokiose rungtynėse gali nugalėti tiek viena, tiek kita komanda. Finaluose silpnų varžovų jau nebėra.“

„CIE LT Forge“ kapitonas Andrius Pakrosnevičius, nepaisydamas Kalvarijos SC trenerio pademonstruotų ambicijų, sako, kad jo ekipa nežada tenkintis tik pirmąja vieta reguliariajame sezone: „Manau, šiais metais esame pakankamai stiprūs būti pirmi. Visą sezoną ėjome to link, tad neketiname sustoti.“

Kitame pusfinalyje susikaus dar viena Kalvarijos komanda „98ers“ ir ketvirtfinalio barjerą įveikusi Punsko „Punia“.

Pirmosios ketvirtfinalio rungtynės tarp „Punios“ ir Alytaus „Kryžkelio plieno“ baigėsi lygiosiomis 74:74, bet antrosiose Punsko krepšininkai triumfavo 93:78.

Nugalėtojus į pergalę atvedė Mangirdo Vektoriaus (34) ir Ernesto Baranausko duetas (28), o Alytaus ekipai po 24 taškus surinko Karolis Česonis ir Tadas Gaulia.

„Punios“ treneris Darius Valinčius sako, kad komanda šiemet norėtų bent jau pakartoti pernykštį rezultatą, kai buvo užimta 3 vieta.

„Visas sezonas mums buvo visai neblogas, laimėjome 11 rungtynių ir patyrėme 5 pralaimėjimus. Nedaug trūko, kad patektume į finalo ketvertą tiesiausiu keliu, – kalbėjo punskietis. – Viso sezono metu buvo apsieita be rimtesnių traumų, tad komanda galėjo žaisti bemaž visada stipriausia sudėtimi. Finalo ketverte stengsimės pasirodyti kuo geriau ir bent pakartoti praeitų metų rezultatą. O gal pavyks ir geriau?“

„98ers“ vadovas Vilmantas Statkevičius sako, kad jo komanda turi planų, kurie kertasi su „Punios“ interesais.

„Savo komandos rezultatus šias metais vertiname pozityviai ir džiaugiamės, kad buvome tarp dviejų stipriausių komandų po reguliariojo sezono, – sakė krepšininkas. – Suprantame, kad visų komandų, esančių finalo ketverte, pajėgumas yra labai panašus ir kiekvienos lūkesčiai yra vienodi – pirma vieta. Žinome, kad bus sunku, visos komandos yra pajėgios ir bet kuri gali laimėti. Bet ir mes galime laimėti prieš bet ką – tą jau įrodėme sezono metu.“

Leave a Reply