Savaitgalį sutriuškinti Kauno “Žalgirio” dubleriai, tačiau minimaliu skirtumu nusileista “Vyčiui”

(2019 sausio 4 d.) Marijampolės „Sūduva-Mantinga” 102:62 (27:17, 31:17, 26:18, 18:10) daugiau nei įtikinamai įveikė Kauno „Žalgiris-2″. Šiose rungtynėse suvalkiečiai pagerino net du savo sezono rekordus: perimtų kamuolių (16) bei rezultatyvių perdavimų (28).

7

Marijampolės klubą į priekį vedė geriausias rungtynes Nacionalinėje krepšinio lygoje sužaidęs Justinas Jogminas. Jis pelnė 23 taškus (9/9 dvit., 0/1 trit.) bei atkovojo 6 kamuolius.

Dar po 14 taškų pridėjo Žygimantas Šimonis ir Gediminas Navickas.

Visi vienuolika sūduviečiui pelnė taškus.

„Žalgirio“ dublerių gretose naudingiausiai žaidė Vitalijus Kozys (8 tšk., 5 atk. kam.) bei Nedas Kancleris (8 tšk., 5 atk. kam.)

Kauno komandai padėti negalėjo su pagrindine „Žalgirio“ ekipa Eurolygos rungtynėms besirengę Lukas Uleckas ir Rokas Jokubaitis.

„Sūduva-Mantinga“: Justinas Jogminas 23, Gediminas Navickas ir Žygimantas Šimonis po 14, Antanas Bertašius 13, Aurimas Urbonas 10.

„Žalgiris-2“: Kerras Krisa 11, Marius Valinskas 10, Modestas Kancleris, Vitalijus Kozys, Erikas Venskus, Nedas Kancleris po 8.

(2019 sausio 5 d.) Paulius Semaška tapo rungtynių herojumi, kuomet paskutinę sekundę realizavo baudos metimą ir Šakių „Vyčiui“ (17-7) išplėšė pergalę 85:84 (21:16, 27:22, 18:27, 19:19) prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantinga“ (19-5).

Šakiškiai po dviejų kėlinių pirmavo 48:38, tačiau sėkmingai trečiąjį kėlinį sužaidę svečiai prieš lemiamą ketvirtį deficitą nurėžė iki minimumo (65:66).

Ketvirtasis kėlinys vyko atkakliai, tačiau kiek didesnę iniciatyvą savo rankose laikė „Vytis“, kuris prasidėjus paskutinei minutei pirmavo 84:79. Vis tik, likus 21 sekundei, Žygimantas Šimonis pataikė dvitaškį, Ernestas Ežerskis kaip mat išprovokavo Pauliaus Beliavičiaus pražangą ir „Sūduvai-Mantinga“ sužibo šansas.

Juo idealiai pasinaudojo Ž. Šimonis, kuris iki kėlinio pabaigos likus 7 sekundėms, smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 84:84. Vis tik tai nebuvo paskutinis lemiamo ketvirčio akordas.

Pačioje susitikimo pabaigoje P. Semaška išprovokavo Justino Jogmino pražangą, realizavo pirmąjį baudos metimą, o prametęs antrąjį nepaliko laiko varžovams ir taip nulėmė „Vyčio“ pergalę.

„Vytis“: Šarūnas Vingelis 22 (8/11 dvit.), Paulius Beliavičius 19 (4/10 trit.), Marijus Užupis ir Karolis Brusokas (8 atk. kam.) po 11, Aurelijus Pukelis (4/6 dvit., 10 atk. kam.) ir Paulius Semaška po 10.

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis (4/4 trit.) ir Aurimas Urbonas (3/10 dvit., 4/6 trit.) po 18, Justinas Jogminas 16 (8 atk. kam.), Gediminas Navickas 14 (3/6 trit.), Edvinas Jezukevičius 10.