„Sūduva-Mantinga“ nepaliko vilčių „Perlui“ (+ Ž. Šimonio komentaras)

Nuotr. V.Skroblas

Dar vieną pergalę Mezon NKL pirmenybėse iškovojo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10-2). Čempionų titulą ginantys marijampoliečiai namuose 81:59 sukaustė Vilniaus „Perlą“ (3-9).

Suvalkijos sostinės ekipai tai buvo jau penktoji pergalė iš eilės.

Nors po pirmojo kėlinio Marijampolės klubas savo pusėje turėjo tik minimalų pranašumą (20:19), sūduviečiai atkuto antrajame ketvirtyje.

Jame aikštelės šeimininkai sugebėjo spurtuoti 18:2, varžovams nė taško neleisdami įmesti paskutines tris ketvirčio minutes.

Antroje rungtynių pusėje sostinės krepšininkai į šturmą nekilo. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ir toliau išlaikė dar antrajame kėlinyje įjungtą pavarą ir varžovų arčiau nebeprisileido.

Šiose rungtynėse į aikštelę sugrįžo dvi savaites nerungtyniavęs Ernestas Ežerskis. Atakų organizatorius per 16 minučių spėjo pelnyti 8 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud. met.), atkovojo kamuolį bei atliko du rezultatyvius perdavimus.

Marijampoliečiai šiose rungtynėse užtikrintai grūmėsi po krepšiais. „Sūduva-Mantinga“ kovą dėl kamuolių laimėjo 40-30.

Rezultatyviausiai šeimininkų komandoje rungtyniavo 19 taškų surinkęs Ignas Labutis, kuris pelnė 19 taškų (5/8 dvit., 3/5 trit., 0/1 baud. met.). Jis taip pat atkovojo 9 kamiolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Sūduva-Mantinga“: Ignas Labutis 19, Žygimantas Šimonis ir Andrius Aleksandrovas po 17, Antanas Udras 9, Ernestas Ežerskis 8.

„Perlas“: Lukas Kvedaravičius 15, Deividas Sirvydis 12.

***

Vakar ilgai nevargusi su „Telšių“ klubu, šiandien Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ susitvarkė su Vilniaus „Perlo“ komanda (81:59).

Tai buvo jau penktoji sūduviečių pergalė iš eilės. Su 10 laimėjimų per 12 mačų marijampoliečiai lieka antroje pozicijoje.

Po šio laimėjimo savo sirgalių akivaizdoje, „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkas Žygimantas Šimonis tvirtino, kad raktas į pergalę tradiciškai buvo gera gynyba.

Apie antrą kėlinį: „Pradėjome agresyviau gintis, jie gerokai jaunesni. Mes tikrai agresyviai jiems čiupome už gerklių, antrame kėlinyje jie pelnė tik 6 taškus. Gynyboje tikrai dominavome, o „Perlas“ yra nebloga komanda. Labai gerai sužaidėme šias rungtynes.“

Apie pergalę lėmusią gynybą: „Žinoma taip. Kai apsiginame, galime lengvai nubėgti į greitą ataką, nereikia kurti derinių. Bėgi, meti laisvas ir viskas. Paprastas krepšinis.“

Apie sugrįžusį Ernestą Ežerskį: „Jis yra labai svarbus žaidėjas. Įnešė ramybės, kai kur agresijos. Jis yra patyręs žaidėjas ir mums tikrai labai pagelbėja. Nors Ernestas nebuvo 100 proc. pasiruošęs, bet dabar Mantui Kadzevičiui patyrus traumą, Ernestas mums labai svarbus.“

Apie savaitgalio žaidimą: „Tik teigiamai vertinu. Atsiranda tarpusavio supratimas, pagerėjo gynyba, šiandien praleidome tik 60 taškų. Tai rodo, kad mūsų gynyba pagerėjo, o ateityje bus dar geriau.“