Svarbiausias sezono kovas pasitinkantis R. Vaišvila: „Pertrauka buvo produktyvi“

Nuotr. V. Skroblas

Dvi savaites be rungtynių praleidusios Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ laukimas šią savaitę baigsis – jau šeštadienį sūduviečiai į kovos areną grįš kaunantis ketvirtfinalyje.

Tiesa, skaičiuojant paskutines valandas, „Sūduva-Mantinga“ vis dar nežino, su kuo teks kovoti. Tai paaiškės tik šiandien vakare, kai santykius galutinėje kovoje išsiaiškins „Tauragė“ ir Molėtų „Ežerūnas, kurių aštuntfinalio kovoje serijos rezultatas dabar lygus – 2-2.

Vis dėlto marijampoliečiai rado laiko naudingai veiklai – pasikrauti baterijas treniruotėse. Komandos vyriausiasis treneris Rytis Vaišvila auklėtinių darbu pratybose liko patenkintas.

„Šias dvi savaites praleidome gana produktyviai. Daugiau laiko skyrėme fiziniam pasirengimui, pavyko sužaisti ir draugiškas rungtynes. Dabar labai laukiame savo varžovų“, – sakė specialistas.

R. Vaišvila pasidžiaugti gali ne tik darbu treniruotėse. Suvalkiečiai pertraukos metu spėjo sužaisti ir draugiškas rungtynes, o jų kelyje buvo klubas iš LKL pirmenybių – Kėdainių „Nevėžis“.

„Sūduva-Mantinga“ antradienio vakarą vyko į Kėdainių areną, o ten šeimininkus nugalėjo 91:88. Tiesa, džiugios pergalės R. Vaišvila nesureikšmino.

„Fakto, kad laimėjome nepervertinu. „Nevėžis“ sprendė savo uždavinius, mes – savo. Vyko visiškai draugiškos rungtynės, kuriose į rezultatą niekas nežiūri. Tokiais atvejais svarbu pažiūrėti, kas pavyksta, kas ne. Kita vertus, man patiko nusiteikimas, su kuriuo žaidėme, kaip kovojome.

Nors tai ir buvo draugiškas mačas, atsipalaidavimo nesijautė. Jei toks pat nusiteikimas bus ir šeštadienį, matysime gerus dalykus“, – tikino R. Vaišvila.

Strategas Mezon NKL pirmenybėse darbuojasi jau ne pirmus metus ir žino, kaip savo komandą ruošti svarbiausioms sezono kovoms. Tiesa, treneris pastebi tendenciją, kad pertrauka prieš atkrintamąsias dažniausiai turi neigiamą įtaką. Apie tai treneris prakalbo ir dabar.

„Tai išmuša iš vėžių ir, mano nuomone, tai yra blogai. Teko kalbėti ir su lygos vadovais, jie buvo patenkinti atkrintamųjų serija, bet kažkaip buvo nubalsuota grįžti prie finalo ketverto. Mums sunku, kadangi dvi savaites laukėme, o dabar, iki šeštadienio likus vos vienai pilnai dienai, savo varžovų vis dar nežinome“, – sakė treneris.

„Sūduvos-Mantingos“ atkrintamųjų startas – jau šį šeštadienį Marijampolėje.