Taurės finalininkių stovyklose – taktiniai žaidimai ir nerimas (T. Stankevičiaus ir M. Šerniaus komentarai)

Taurės finalininkių stovyklose – taktiniai žaidimai ir nerimas

Pastaruosius dvejus metus Lietuvos moterų krepšinio taurę iškovojusi Marijampolės „Sūduva“ dominavimą šiose varžybose bandys pratęsti pasitelkdama naujus ginklus. Lemiamų rungtynių pasiruošime paskutiniuosius štrichus dėliojantis LMKL čempionių treneris Tadas Stankevičius atskleidė prieš Kauno „Hoptrans-Sirenas“ ketinantis išbandyti įvestas naujoves, tačiau pripažino, jog vien tik jų kovoje dėl pirmojo sezono titulo nepakaks.

„Norisi nustebinti varžoves, kažkokiais smulkiais taktiniais sprendimais, nes daug ko čia nepakeisi, bet manau, kad pats pagrindinis dalykas – noras, motyvacija. Tai – finalas, lemiamos vienos rungtynės. Būsiu patenkintas, jei rasime tą derinį tarp lengvų taktikos naujovių ir noro, užsidegimo ir kovos“, – komentavo „Sūduvos“ specialistas.

Marijampolietės rengtis taurės finalui pradėjo kur kas anksčiau – jos tam paskyrė rungtynių kalendoriuje paskelbtą rinktinių langą, kurių metu nacionalinės komandos kovojo atrankoje į 2019 metų Europos moterų čempionatą.

„Tą pertrauką, manau, mes išnaudojome šiek tiek kitaip nei varžovės, kadangi pas jas nebuvo trenerio ir kelių žaidėjų. Per šitą pasiruošimą aš turėjau visas žaidėjas, porą dienų pailsėjome, paskui turėjome fizinį darbą. Tik mane stipriai vargino žaidėjų sirgimai, labai daug žaidėjų buvo iškritusios dėl temperatūros ir ligų. Tas labai stipriai vargino ir neleido pakankamai gerai bei pagal planus pasiruošti. Šiuo metu esame sveiki, išsigydę ir, manau, palaipsniui kylame į viršų, formą turėtų gerėti. Sekmadienio rungtynės parodys, ar mes pataikėme su treniruočių metodika ar ne“, – šypsodamasis komentavo T. Stankevičius.

Kol jis su komanda intensyviai rengėsi, tuo metu jo konkurentas Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ strategas Mantas Šernius darbavosi Lietuvos rinktinėje. Nuo tiesioginio darbo su komanda atitrūkęs strategas grįžęs rado išsibalansavusią ekipą, ką rodo ir rezultatai LMKL – pralaimėtos paskutinės dvejos rungtynės Vilniaus „Kibirkščiai“ ir Klaipėdos „Fortūnai“.

„Turime kelias dienas ir bandome sugrįžti į formą, nes iš tikrųjų komanda išsiderino po rinktinės lango, po tų 2 savaičių, po visų ligų ir traumų. Bandome dabar stipriai treniruotis ir sugrįžti į ritmą. Manau, kad tiek sportinė forma, tiek psichologinė būklė – išsiderinusios. Pradėjome viena kitos nebesuprasti, abejoti sprendimas, čia grynai taip vyksta, kai komanda nebūna kartu 10 dienų. Dar po lango turėjome sergančių žaidėjų, tai rezultatai rodo, kad praktiškai po 2-2,5 savaitės be komandos nesame geriausioje formoje šiuo metu. Bet turime dar laiko pasiruošti vienintelėms rungtynėms“, – pasakojo M. Šernius.

Pagrindinė  „Hoptrans-Sirenų“ netektis paskutiniuose mūšiuose buvo lyderės Arinos Bilotserkivskos iškritimas iš rikiuotės. Vidutiniškai po 12,1 taško renkanti ukrainietė – rezultatyviausia žaidėja Kauno r. ekipoje ir tuo pačiu pagrindinė komandos vadovė puolime, įsirašanti po 5,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Arina, aišku, ne visa jėga bando sportuoti, – teigė „Hoptrans-Sirenų“ vairininkas. – Mažai tikiuosi iš jos, nes ji dėl anginos savaitę pragulėjo lovoje, tad jos vietą turi užimti kitos. Yra ir kitų, kurioms skauda Achilą, kurioms skauda čiurną, yra visokių tokių mažų traumų, kurias bandome per šitas dienas išgydyti.“

Kiek anksčiau, vasario viduryje, „Sūduva“ titulo gynybai pasikvietė puolėją Sidney Cook, kuri LMKL spėjo sužaisti trejas rungtynes. Amerikietė per jas vidutiniškai rinko vos po 4,7 taško ir atkovojo po 5 kamuolius, o blankus pirmasis įspūdis apie naujokę susidarė ir pačiam T. Stankevičiui.

„Galbūt iš jos norėjosi šiek tiek daugiau agresyvumo, pastangų, bet paskutiniu metu ji sirguliavo ir, manau, aklimatizacija užtruko. Laukiame, vis tikimės iš jos, raginame ir žiūrėsime, kaip pavyks. Čia jau daug priklauso nuo jos, kiek ji sugebės motyvuoti save ir atnešti naudą mums“, – sakė jis.

„Manau, kad treneris ieškojo patyrusios žaidėjos, šiek tiek sustiprino jų žaidimą po krepšiu, – apie įvykius priešininkių stovykloje kalbėjo M. Šernius. – Dar aš jos pats labai gerai nemačiau, tik vienas rungtynes. Be abejo, jiems trūko jėgos po krepšiu, tai tą spragą jie užpildė. Dabar „Sūduva“ – gerai sukomplektuota komanda. Sugrįžusi Rita Milieškienė jau pirmose rungtynėse, kai žaidėme išvykoje, parodė, kaip dažnai ji traukia visą komandą ant savo pečių, pataiko tokių metimų, kur atrodo jau mes gerai apsigynėme ir viską padarėme. Tiesiog jos patirtis, jos stabilumas gali padėti šiai komandai.“

„Sūduva“ ir „Hoptrans-Sirenos“ šį sezoną LMKL pirmenybėse tarpusavyje kovojo tris kartus. Pirmąjį jų 75:70 laimėjo garliaviškės, o paskutiniuosius du „Sūduva“ – 81:74 ir 75:62.

„Mes nesame favoritai šitoje lygoje, tai – labai aišku pagal sudėtį, turbūt ir pagal biudžetus nusileidžiame tiek „Sūduvai“, tiek Vilniaus „Kibirkščiai“, bet turime ambicijų šį sezoną kažką laimėti ir kol kas esame gerame kelyje. Žaidžiant taurės finale, tai – vienos rungtynės, manau, kad turės pasireikšti žaidėjos, kurios prieš tai reiškėsi mažiau, atiduoti visą save ir rezultatas parodys, mūsų diena ar ne“, – viltingai pareiškė M. Šernius.

LMKT finalas kartu su „Žvaigždžių diena“ sekmadienį startuos 13 valandą. Renginio metu paaiškės ne tik taurės nugalėtojos, bet ir tritaškių bei trijulių konkursų laimėtojai. Šventėje žiūrovams dainuos išskirtinio balso savininkė Inga Valinskienė ir šoks didžiausiuose krepšinio renginiuose pasirodančios „Žalgirio“ šokėjos.

Bilietus į net tris valandas truksiantį krepšinio, muzikos ir šviesų renginį platina „Bilietai.lt“. Juos galite įsigyti internetu arba „Bilietai.lt” kasos punktuose. Didžiausią moterų krepšinio šventę tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas.