Trileriai, pratęsimai ir klausimas dėl papildų

„MKML-Mantinga“ čempionate per savaitę vėl sužaistos 5 rungtynės, per kurias netoli pirmojo pralaimėjimo buvo vienintelė šį sezoną tik pergalingai žengianti komanda – „Išvien“.

TOP-8

TOP-8 divizione pastarąją savaitę įvyko trejos itin atkaklios rungtynės. Per pirmąsias čempionų titulą ginantys „Veteranai“ 100:89 palaužė „Marijampolės SC-2005“. Nugalėtojai pirmavo visas rungtynes, galutinis pranašumas atrodo saugus, tačiau verta pastebėti, kad 4 kėlinio viduryje jie dar pirmavo vos 86:82. Tik tuomet sekęs spurtas 9:0 leido atsikvėpti lengviau.

Ir tai buvo mažiausiai įtampos savyje turėjusios rungtynės!

Tarp „Išvien“ ir „Gudelių seniūnijos“ užvirė tokia arši kova, kad prireikė 2 pratęsimų, o technine pražanga buvo apdovanotas ir „Gudelių seniūnijos“ treneris. Galiausiai antrajame pratęsime „Išvien“ sugebėjo atitrūkti ir nugalėjo 111:101.

„Gudelių seniūnijoje“ žvėriškus pasirodymus surengė Artūras Lencevičius ir Karolis Pupinis. Pirmasis pelnė net 45 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o antrojo dvigubą dublį sudarė 25 taškai ir 17 atkovotų kamuolių. K.Pupinio surinkti 39 naudingumo balai krepšininkui nuskynė geriausio šios savaitės pasirodymo laurus.

„Išvien“ žaidėjai tokių solo šou nesurengė, tačiau šioje ekipoje net 6 žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių ir tikriausiai būtent komandinės pastangos tapo raktu į pergalę.

„Ačiū Žydrūno Kruliko kariaunai už puikias pamokas ir egzaminą, na, o pergalę skiriame žaidėjams, kurie tą dieną negalėjo būti kartu, – kalbą apie pergalingas rungtynes pradėjo „Išvien“ kapitonas Andrius Levanas, pats pelnęs 15 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir išdalinęs 6 rezultatyvius perdavimus. – Manau, žiūrovams šis „Sekmadienio šou“ turėjo patikti, kaip ir dera centrinėms rungtynėms. Visas rungtynes sunkiai sekėsi pataikyti laisvus metimus, taip pat stabdyti A.Lencevičių ir K.Pupinį. Kantriai dirbdami, galiausiai susitvarkėme savo gynybą ir perlaužėme rungtynes. Didžiausią nuostabą ir įspūdį paliko Gedimino Navicko triuškinantys dėjimai ir blokas svarbiausiais rungtynių momentais, reikės pasiaiškinti kokius papildus šis jaunuolis naudoja:)))”

„TOP-8“ diviziono savaitė finišavo trilerių tarp „Kapčiamiesčio-Litekmos“ ir „Liudvinavo-Vyčio“, kurį 99:97 laimėjo pastarieji.

„Abi komandos susirinko negausios sudėties, todėl prieš rungtynes ir tikėjomės lygios kovos. Rungtynių metu keletą kartų turėjome galimybę pabėgti, tačiau priešininkai vis sumažindavo rezultatą, o antroje rungtynių pusėje dėl blogos gynybos rezultatas mums tapo neigiamas. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, taškų lenktynėse pavyko iškovoti pergalę, – taip rungtynes apibūdino „Liudvinavo-Vyčio“ žaidžiantysis treneris Mantas Varnagiris prie pergalės pridėjęs 4 taškus, 9 atkovotus kamuolius, 4 – perimus ir 10 rezultatyvių perdavimų. – Dėl nelengvos pergalės labiausiai pasistengė Kapčiamiesčio komandos 11 nr.  O aš norėčiau pasidžiaugti užtikrintu Luko Balčiūno žaidimu ir ateityje tikiuosi geresnio komandos žaidimo gynyboje.”

Abu paminėti krepšininkai buvo pagrindinėmis rungtynių žvaigždėmis. „Kapčiamiesčio-Litekmos“ 11-asis numeris Gytis Stankevičius pelnė net 36 taškus ir atkvoojo 11 taškų. 36 naudingumo balai jam leido užmti antrąją vietą tarp savaitės geriausiųjų.

Tuo metu L.Balčiūnas pelnė 33 taškus ir atkovo 7 kamuolius, o surinktas 31 naudingumo balas reiškė 4-ąją vietą savaitės geriausiųjų penkete.

B divizionas

B divizione per savaitę buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose pergalėmis džiaugėsi abi po 75 taškus pelniusios komandos – Kalvarijos SC ir Punsko „Punia“.

Kalvarijos ekipa permainingoje kovoje 75:71 palaužė „PROmilę“. Po pirmojo kėlinio 21:11 pirmavo pastaroji ekipa, bet po antrojo 36:30 jau priekyje buvo Kalvarijos krepšininkai. Ketvirtojo kėlinio viduryje 61:54 vėl atitrūko „PROmilė“, bet galiausiai 75:71 nugalėjo Kalvarijos SC.

Laimėtojų treneris Karolis Birgelis sakė, kad rungtynėse iki paskutinės akimirkos nebuvo aišku, kas laimės.

„Jau, atrodė, trečiame kėlinyje pabėgome iki 10 taškų, tačiau tada išsibaudavo vienintelis mūsų tose rungtynėse turėtas vidurio puolėjas. Varžovai tuos pasinaudojo ir mus pasivijo ketvirtame kėlinyje, – pasakojo K. Birgelis. – Bet vaikinai parodė charakterį ir sukovojo net ir be didelio žmogaus. Manau, pergalę ir lėmė mūsų didelis noras laimėti, kovingumas iki pabaigos.“

„PROmilė“ savo paskyroje „Facebook“ pažymėjo, kad lemiamas lūžis rungtynėse įvyko, kai aikštę turėjo palikti vienas komandos lyderių Tomas Švedas.

„T.Švedui gavus asmeninę ir iš karto – techninę pražangas, jis buvo priverstas palikti aikštę su 5 pražangomis, o puolimas sustojo. Žaidimas pasidarė, kaip amerikietiški kalneliai – taškas į tašką. Po tikrai didelės įtampos ir nervų karo teko pripažinti Kalvarijos SC pranašumą 71:75. Nenuleidžiame rankų ir toliau sieksime savo tikslo“, – paskelbė „PROmilė“.

Per kitas B diviziono rungtynes dviejų antrajame etape be pralaimėjimų žengusių ekipų akistatoje „Punia“ 75:65 įveikė „CIE LT Forge“.

Punsko komanda kontroliavo padėtį beveik visas rungtynes, o jos padėtis buvo susvyravusi tik mačo viduryje, kai „CIE LT Forge“ sugebėjo spurtuoti 16:0 ir turėtą net 15 taškų deficitą paversti minimalia persvara 41:40.

Vis tik „Punia“ netrukus sugrąžino į aikštę savo tvarką ir po savojo spurto 9:0 vėl buvo saugiai priekyje 60:44. To visiškai užteko, kad būtų iškovota pergalė.

Dvigubi dubliai

Trigubas dublis ir toliau lieka nepasiektu rezultatu lygoje šį sezoną, tačiau dvigubų dublių šią savaitę vėl padaugėjo – jų užfiksuota net 11. Jau minėto įspūdingiausio dubliu autorius K.Pupinis tokiu pasiekimu pasižymėjo 7-ąjį kartą ir pasivijo vienvaldžiu šios kategorijos lyderiu buvusį Tomą Janušauską iš „Simedvos“.

VISI SEZONO DVIGUBI DUBLIAI

Savaitės dvigubi dubliai
Gytis Stankevičius	Kapčiamiestis-Litekma	36 tšk., 11 atk.k.
Linas Akstinavičius	Liudvinavas-Vytis	23 tšk., 11 atk.k.
Artūras Lencevičius	Gudelių seniūnija	45 tšk., 10 atk.k.
Karolis Pupinis		Gudelių seniūnija	25 tšk., 17 atk.k.
Tomas Miškelis		CIE LT Forge		21 tšk., 13 atk.k.
Arūnas Matulavičius	Punia			14 tšk., 15 atk.k.
Laurynas Trušas		Veteranai		27 tšk., 12 atk.k.
Emilis Laukaitis	Marijampolės SC-2005	10 tšk., 10 atk.k.
Tautvydas Vencius	PROmilė			27 tšk., 15 atk.k.
Lukas Šidlauskas	PROmilė			14 tšk., 10 atk.k
Edvinas Rentelis	Kalvarijos SC		21 tšk., 10 atk.k