10 Metų kartu“. Vienintelė komanda, laimėjusi čempionatą du kartus iš eilės – “ŽSM-Exleasingcar” (2014 m.)

Užbėgant įvykiams už akių verta paminėti, kad ši komanda buvo jungtinis darinys iš “ŽSM-Arvi” ir “ŽSM-Mantinga”.

2014 m. gegužės 1d. „MKML-Mantinga“ čempionatas pasiekė finišo liniją bei buvo sužaistos paskutiniosios sezono rungtynės: dėl trečios vietos kovojo „PXNX“ ir „Ledevilos“ krepšininkai, didžiajame finale susitiko „ŽSM-Exleasingcar“ ir „Arotenos“ ekipos. 

MKML nuotrauka.
2014 m. atkrintamųjų varžybų “medis”

Prisiminkime kovą dėl bronzos: Kovoje dėl trečiosios vietos, stipresni buvo „PXNX“ krepšininkai, kurie rezultatu 81:72 (21:7, 22:26, 21:19, 17:20) privertė pasiduoti reguliariojo sezono nugalėtojus.

Rungtynių pradžia tragiškai susiklostė „Ledevilos“ krepšininkams, kurių beveik visi metimai skriejo pro šalį. Atkarpą 16:2 sužaidę „PXNX“ krepšininkai jau po pirmojo kėlinio turėjo solidžią persvarą. Antrojo kėlinio metu „Ledevilos“ komanda surado jėgų bei spurtavę 6:0 laimėjo ketvirtį. Antrojoje rungtynių pusėje „PXNX“ nors ir skirtumo padidinti ženkliai nepavyko, bet puikios gynybos dėka pranašumas buvo išsaugotas. Lemiamo ketvirčio metu abi ekipos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis, tačiau rungtynių eiga nuo to nepasikeitė. Verta paminėti, jog „Ledevilos“ komandos lyderis Andrius Aleksandrovas antrojoje rungtynių pusėje pelnė vos 6 taškus, o bendras pataikymas siekė vos 30 proc. „Ledevilos“ krepšininkai antrą čempionatą iš eilės tapo reguliariojo sezono nugalėtojais, tačiau liko be medalių. 

„Ledevila“: Andrius Aleksandrovas 20, Deivydas Raibikis 18, Arūnas Krivonis 14.

„PXNX“: Paulius Gvazdaitis 21, Eimantas Valiukas 19, Deividas Kisielius 11.

Vakaro kulminacijoje, rungtynėse dėl pirmosios vietos, „ŽSM-Exleasingcar“ po atkaklios kovos 80:77 (18:22, 20:27, 21:15, 21:13) nugalėjo 2012 metų čempionus „Arotenos“ krepšininkus.

Rungtynių pradžioje „Arotenos“ krepšininkai įrodinėjo savo pranašumą puikiu pataikymu bei solidžia gynyba. „ŽSM-Exleasingcar“ ekipa dėl prasto pataikymo iš toli, pirmąjį ketvirtį pralaimėjo. Antrajame kėlinyje „Arotenos“ komanda spurtavo 9:0 bei ilgosios pertraukos metu galėjo džiaugti dviženkle persvara. Rungtynių eiga pradėjo keistis antrojoje mačo pusėje, kai ligšiol neblogai atakavę „Arotenos“ žaidėjai ėmė dažnai klysti bei nepataikyti. Pasinaudoję priešininkų problemomis puolime, „ŽSM-Exleasingcar“ laimėjo atkarpą 9:0 bei pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržė į priekį, o nuo šio momento pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų, rezultatas švieslentėje lygus buvo 5 kartus.

Rungtynių nugalėtojas bei čempionato pirmos vietos prizininkai paaiškėjo tik varžybų pabaigoje, po taiklaus Igno Labučio dvitaškio su pražanga bei Gražvydo Bieliūno tritaškio, „ŽSM-Exleasingcar“ įsiveržė į priekį. Visgi „Arotenos“ lyderių rankos drebėjo metant lemiamus metimus, o likus kiek daugiau negu dviem sekundėms iki mačo pabaigos, jaudulys padarė savo ir kamuolį išsimetant iš užribio. „ŽSM-Exleasingcar“ tapo pirmąja čempionato ekipa, kuri antrą kartą tapo čempionais, taip pat pirmąją komanda, kuri tai padarė du kartus iš eilės. 

„Arotena“: Marijus Užupis 26, Vytautas Čėsna 23, Martynas Dženkauskas ir Karolis Šukys po 7.

„ŽSM-Exleasingcar“:  Domantas Senda 20, Ignas Labutis 16, Mantvydas Ratkevičius ir Gražvydas Bieliūnas po 13.

Leave a Reply