J. Jogminas: apie antrąjį sezoną Marijampolėje, patirtį trijulių krepšinyje ir dėjimus

Nuotr. V. Kuralavičius

Justinas Jogminas Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ekipoje ir VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pradėjo savo antrąjį sezoną, kuriame dėjo dar vieną žingsnį į priekį.

22-ejų puolėjas šį sezoną vidutiniškai pelno po 10,7 taško, atkovoja po 6,5 kamuolio, atlieka po 2,4 rezultatyvaus perdavimo bei renka po 15,8 naudingumo balo. Pastarasis rodiklis – vienas geriausių Marijampolės komandoje.

Tinklalapis „suduva-mantinga.lt“ pakalbino J. Jogminą, kuris papasakojo apie antrąjį savo sezoną, patirtį pasaulio trijulių (iki 23 m.) čempionate bei sirgalių mėgstamus dėjimus.

Kalbėdamas apie savo progresą šiame sezone, puolėjas išskyrė atsiradusią patirtį bei įdėtas pastangas vasaros metu, tačiau tuo pat metu pabrėžė, jog tobulėti yra kur.

„Pagrindinė priežastis, jog esu čia antrą sezoną, dirbau sunkiai visą vasarą, nemažai tikėjausi iš šio sezono, kurį svarbiausia gerai užbaigti. Vis tik norėčiau patobulinti metimą, įgauti daugiau žaidybinės patirties bei pagerinti žaidimo suvokimą. Ir, be abejo, įgūdžius gynyboje“, – sakė J. Jogminas.

Dar pernai J. Jogminas pripažino, jog persiorientuoti iš RKL į NKL pirmenybes nebuvo lengviausia užduotis. Šiemet „Sūduva-Mantinga“ krepšininkui taip pat teko derintis prie pokyčių – vyriausiojo trenerio poste Rytį Vaišvilą pakeitė Povilas Šakinis. 

Vis tik, kaip teigė puolėjas, priprasti prie naujojo stratego nebuvo itin sunku.

„Šį sezoną jaučiuosi gerai, nes tai ne tik antri metai komandoje, bet ir lygoje. Patogiai jaučiuosi ir prie trenerio, priprasti prie naujos sistemos nebuvo taip sunku. Kažkiek skiriasi (trenerių) braižas, charakteris, būdo savybės, bet manau su tuo apsipratome ir viskas gerai.

Reikalavimai, galbūt, panašūs, nes tiek buvęs, tiek šis treneris žino mano stipriąsias savybes ir stengiasi jas išnaudoti. Aš pats stengiuosi atlikti nematomą darbą, nesu ryškus lyderis bei nesiimu iniciatyvos. Tiesiog bandau padėti komandos draugams“, – teigė J. Jogminas.

J. Jogminui šį rudenį taip pat teko ginti ir Lietuvos garbę. Jis kartu su Mintautu Bulanovu, Evaldu Džiaugiu bei Laurynu Danieliumi dalyvavo pasaulio trijulių (iki 23 m.) čempionate Kinijoje.

Vis tik tą kartą lietuviams sėkmė nenusišypsojo – jie iš pirmenybių pasitraukė po grupių etapo bei į atkrintamąsias nepateko. Kaip pasakojo J. Jogminas, tokį rezultatą lėmė kelios priežastys.

„Buvo išties nelengva. Atrodo, jog čia yra krepšinis, mes vienas kitą pažįstame ir viskas bus gerai, bet mes tą vasarą nė karto nebuvome žaidę kartu. Aš pats apskritai nebuvau žaidęs trijulių krepšinio tą vasarą ir krepšinio pobūdis, pati Kinija, slėgių skirtumas, tempas, kamuolys. Viskas skiriasi ir buvo kur kas sunkiau nei manėme“, – sakė J. Jogminas.

Vis tik pralaimėjimo kartėlį aikštelėje nuplovė triumfas dėjimų konkurse, kurio čempionu tapo būtent J. Jogminas.

Puolėjas sirgalius dėjimais lepina ir šiame sezone, o visai neseniai J. Jogmino skrydis buvo pripažintas ir gražiausiu NKL savaitės epizodu.

Vis tik krepšininkas neslėpė, jog sezono metu laiko specialiai dėjimams neskiria ir ties tuo nesikoncentruoja.

„Stengiuosi patausoti kūną. Jau ką išmokęs, tą išmokęs. Per treniruotes atlieku vieną kitą dėjimą, bet papildomo dėmesio šiuo metu tam neskiriu“, – pripažino J. Jogminas.

Kaip bebūtų, „Sūduva-Mantinga“ puolėjas seka aktualijas bei stebėdamas dėjimų konkursų epizodus, papildo savo idėjų bei galimų epizodų kraitį.

„Praėjus dėjimų konkursams tiek „Instagrame“, tiek „Facebooke“ pamatau kažką naujo, kūrybingo ir pagalvoju, kad tai, galbūt, pavyktų ir man. Vasarą buvo šiek tiek laiko ir nuėjus į salę buvo kilusių idėjų, tad pabandžiau vieną kitą dėjimą. Juos pavyko išpildyti ir dabar juos turiu savo kolekcijoje“, – baigė J. Jogminas.

Leave a Reply