„Liudvinavo-Vyčio“ pareiškimas, „Gudelių seniūnijos“ svajonių penketas ir trys dramos B divizione

„MKML-Mantinga“ čempionate per savaitę sužaistos penkerios rungtynės.

„TOP-8“

„TOP-8“ divizione šį kartą įvyko du mačai. Per centrines savaitės rungtynes „Liudvinavas-Vytis“ sugebėjo 83:82 palaužti čempionų titulą ginančius „Veteranus“. Pastarajai komandai tai turėtų būti rimtas signalas, nes „Liudvinavui-Vyčiui“ buvo pralaimėta ir Kalėdinės taurės pusfinalyje (64:71).

Iš viso čempionams tai buvo jau trečiasis pralaimėjimas šį sezoną – pirmajame čempionate etape juos 97:93 įveikė ir Birštono SC ekipa.

Šį kartą tiek „Veteranams“, tiek „Liudvinavui-Vyčiui“ nepavyko surinkti pajėgiausių sudėčių, o rungtynės buvo itin lygios ir atkaklios. Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai tuo metu atsilikę būsimi laimėtojai spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį 79:74. Likus žaisti 54 sek. po Emilio Pilipavičiaus dvitaškio čempionams pavyko atkurti pusiausvyrą 82:82, bet po 20 sek. Vytauto Čėsnos pataikytas vienas baudos metimas tapo lemtingu. Likus žaisti 8 sek. „Veteranų“ žaidėjas Laurynas Trušas atliko tritaškį metimą, bet išgelbėti savo komandos nepavyko.

„Rungtynės su „Veteranais“ buvo sunkesnės nei tikėjomės. Kaip visada, pamačius varžovus ne pilnos sudėties, pasitikėjimas išauga, tačiau viską reikia įrodyti aikštelėje, – apie mačą sakė „Liudvinavo-Vyčio“ žaidžiantysis treneris Mantas Varnagiris. – Pirmas klampus ir sunkus kėlinys privertė šiek tiek nervuotis, tačiau smagu, kad komanda suprato varžybų svarbą ir antroje varžybų pusėje atsilikdami radome motyvacijos bei perlaužėme rungtynes. Daugeliui žaidėjų rungtynės nesiklostė sėkmingai, tačiau noriu pasidžiaugti V.Čėsnos geru žaidimu, jo baudos metimas ir įtvirtino pergalę.“

Rezultatyviausi tarp nugalėtojų buvo Rokas Grėbliūnas (19), Paulius Morkeliūnas (15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių) bei Linas Akstinavičius (12).

„Veteranus“ į priekį įspūdingai tempė Mantvydas Kalinauskas, pelnęs 32 taškus, bet mačo pabaigą stebėjęs iš šalies dėl išnaudoto pražangų limito. 15 taškų pridėjo L.Trušas, 12 – Martynas Pledas, 10 – Ignas Antanaitis.

„Didžiąją rungtynių dalį pirmavome, tačiau ketvirtojo kėlinio geriau sužaista antroji pusė leido oponentams džiaugtis pergale, – taip rungtynes savo paskyroje „Facebook“ apibūdino čempionai. – Dėkojame visiems už nuostabų palaikymą, vakar buvote reikalingi kaip oras!“

Per kitas „TOP-8“ rungtynes „Gudelių seniūnija“ nepaliko vilčių „Kapčiamiesčio-Litekmos“ komandai – 101:77. Nugalėtojus į pergalę vedė tik prieš rungtynes į komandos paraišką įtrauktas patyręs gynėjas Ernestas Serkevičius – 23 taškai, 6 rezultatyvūs perdavimai.

Galima sakyti, kad „Gudelių seniūnija“ suformavo savo svajonių starto penketą, kuris šį kartą ir pelnė liūto dalį komandos taškų. Kęstas Žilvys prie pergalės prisidėjo 16 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais, Karolis Rimgaila – 14 taškų, Karolis Pupinis – 13 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, o Artūras Lencevičius – 11 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais.

Kapčiamiesčio komandą kovoje iki pat ketvirtojo kėlinio pradžios išlaikė siautėję Dovydas Zdančius (28), Edvinas Vaina (27) ir Marijonas Žukauskas (15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių), bet jų pastangų buvo per maža.

B divizionas

B divizione visos trejos rungtynės buvo pilnos dramos. Savaitę pergale 60:59 atidarė „CIE LT Forge“ komanda, palaužusi Kalvarijos „98ers“.

Ilgai atrodė, kad šios rungtynės baigsis pastarosios komandos pergale, bet „CIE LT Forge“ sugebėjo spurtuoti net 19:0 ir išsiveržti į priekį 56:54. „98ers“ nepasidavė ir po Arnoldo Juozaičio tritaškio paskutinę atkarpą pradėjo pirmaudami 59:58. Vis dėlto Tomas Miškelis, likus žaisti 3 sek., dvitaškiu sugrąžino persvarą „CIE LT Forge“ ekipai.

Per antrąsias rungtynes Punsko „Punia“ sugebėjo palaužti „Simedvą“ 86:82. Įpusėjus 4 kėliniui 73:72 ar pirmavo „Simedva“, bet tuomet „Punia“ spurtavo 8:0 ir nusvėrė svarstykles į savo pusę.

 Per šį mačą vyko tikri žvaigždžių karai tarp Barto Aleksandravičiaus iš „Simedvos“ ir Dovydo Nometkos iš „Punios“. Pirmasis pelnė net 44 taškus, o antrasis atsakė 37 taškais ir 12 atkovotų kamuolių. D.Nometka surinko net 45 naudingumo balus, kurie leido jam pakilti į pirmąją vietą pagal naudingumą tarp visų „MKML-Mantingos“ žaidėjų.

Galiausiai sekmadienį B divizione vyšnia ant torto buvo uždėta, kai „Marista“ 67:66 palaužė Kalvarijos SC komandą.

Abi ekipos sekmadienį važinėjosi amerikietiškais kalneliais. Antrajame kėlinyje Kalvarijos komanda pirmavo net 30:14, bet ketvirtajame jau marijampoliečiai buvo priekyje 55:47. Galiausiai viskas susivedė į tai, kad paskutinę minutę Kalvarijos SC pasitiko turėdamas 2 taškų persvarą (66:64), bet Paulius Dembinskas paskutinę sekundę pataikė tritaškį ir taip atnešė pergalę „Maristai“.

„Pasiekti šią pergalę nebuvo lengva, nes pirmoje rungtynių pusėje sunkiai rinkome taškus bei nepavyko greitai įsivažiuoti į žaidimą“, – taip sunkių rungtynių priežastis savo paskyroje „Facebook“ apibūdino „Marista“.

Dvigubi dubliai

Šią savaitę lygoje buvo atlikti 6 dvigubi dubliai. K.Pupinis iš „Gudelių seniūnijos“ tokiu pasirodymu pasižymėjo jau 6 kartą šį sezoną ir pagal šį rodiklį pasivijo savo komandos draugą K.Rimgailą, Paulių Parachomiką („Išvien“) ir Tomą Janušauską „Simedva“.

VISI ŠIO SEZONO DVIGUBI DUBLIAI

Savaitės dvigubi dubliai
Darius Kuzmickas	„Simedva“		12 tšk., 15 atk.k.
Dovydas Nometka		„Punia“			37 tšk., 12 atk.k.
Karolis Pupinis		„Gudelių seniūnija“	13 tšk., 13 atk.k.
Marijonas Žukauskas	„Kapčiamiestis-Litekma“	15 tšk., 10 atk.k.
Paulius Morkeliūnas	„Liudvinavas-Vytis“	15 tšk., 10 atk.k.
Lukas Kuzminskis	„Marista“		15 tšk., 16 atk.k.

		

Leave a Reply