„MKML-Mantinga“: vėl kosminis K.Žilvys, pirmoji „Punios“ pergalė ir trečiasis Kalėdinės taurės dalyvis

„MKML-Mantinga“ čempionate pastarąją savaitę komandas kankino ligos, tačiau jos, nors ir dažnai išretintomis sudėtimis, sužaidė keletą puikių rungtynių ir dar labiau priartėjo prie pirmojo etapo pabaigos.

A pogrupyje įvyko tik vienerios rungtynės, kurios vis dėlto pateko į lygos istoriją – čempionato debiutantė Punsko „Punia“ 63:56 nugalėjo Kalvarijos „98ers“ ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Rungtynių pradžia būsimiems laimėtojams, atrodė, nieko gero nežadėjo – antrojo kėlinio pabaigoje Kalvarijos ekipa buvo įgijusi 11 taškų persvarą (34:23). Visgi po didžiosios pertraukos padėtis kardinaliai pasikeitė ir po spurto 9:0 jau „Punia“ atitrūko 7 taškais (48:41). Paskutiniame ketvirtyje „98ers“ porą kartų išlygino rezultatą, tačiau rungtynių pabaigą tiksliau sužaidė ir pergale džiaugėsi Punsko krepšininkai.

Nugalėtojus į pergalę atvedė trečią dvigubą dublį per tiek pat sužaistų rungtynių į savo sąskaitą įsirašęs 18-metis puolėjas Arūnas Matulavičius, šį kartą pasižymėjęs 23 taškais ir 17 atkovotų kamuolių.

„Punią“ treniruojantis Darius Valinčius, be abejo, džiaugėsi pirmąja pergale, tačiau ir dėl anksčiau patirtų 5 pralaimėjimų labai neliūdėjo.

„Visos komandos, kurios dalyvauja lygoje, yra aukšto meistriškumo, tad mus labai pradžiugino ilgai laukta pirmoji pergalė. Ją lėmė pagerinta gynyba antroje rungtynių pusėje, komandos jaunatviškumas ir pademonstruotas greitis. Jaunimas visose rungtynėse trykšta energija ir noru laimėti, džiugu, kad tą pirmąją pergalę pasiekėme ir mes. Tikėkimės, ne paskutinę! – kalbėjo Punsko komandos strategas. – Debiutinis sezonas mums nėra toks blogas, kaip atrodo pagal pergales. Kiekvienos rungtynės grūdina mūsų jauną komandą, bemaž kiekvienose atkakliai priešinamės kiekvienai komandai, kai kurios rungtynės pralaimėtos visai mažais skirtumais. Žinoma, jaunimui prieš suaugusiųjų komandas yra sunku atsilaikyti fiziškai, šį trūkumą stengiamės kompensuoti greičiu ir atkaklia gynyba.“

Tiek „Puniai“, tiek „98-ers“ šios rungtynės turnyro lentelės atžvilgiu didesnės įtakos neturėjo – jos abi po Naujųjų metų kovas tęs „MKML-Mantingos“ B divizione. Kas bus kitos dvi komandos, liksiančios antrajame pogrupio ketverte, paaiškės tik paskutinę pirmosios sezono dalies savaitę.

B pogrupyje pastarąją savaitę antrąją vietą užsitikrino „Liudvinavas-Gudeliai“, atkaklioje kovoje 94:86 palaužę „Marijampolės SC-2005“ ekipą. Lemtinga šiose rungtynėse tapo trečiojo kėlinio paskutinė minutė. Jos pradžioje rezultatas dar buvo lygus 68:68, tačiau Roko Grėbliūno ir Manto Varnagirio tritaškiai sukrovė „Liudvinavui-Vyčiui“ 6 taškų pranašumą (74:68), kurio paskutiniame ketvirtyje „Marijampolės SC-2005“ krepšininkai taip ir nesugebėjo sunaikinti.

Rezultatyviausias tarp nugalėtojų buvo ant atsarginių suolo rungtynes pradėjęs, tačiau 31 tašką pelnyti sugebėjęs R.Grėbliūnas. Varžovų ekipoje dar rezultatyvesnis buvo Augustas Merkys (34 taškai), tačiau tai laimėti nepadėjo.

Ši pergalė „Liudvinavui-Vyčiui“ garantavo ir kelialapį į Kalėdinį taurės turnyrą, kuris gruodžio 18-ąją vyks Vilkaviškyje. Kovos dėl pirmojo sezono trofėjaus pusfinalyje „Liudvinavas-Vytis“ susitiks su lygos čempionų titulą ginančiais A pogrupio nugalėtojais „Veteranais“.

 B pogrupyje taip pat paaiškėjo visas pirmasis ketvertas, po Naujųjų kovas tęsiantis A divizione. Į jį pateko „Išvien“ (7 pergalės ir 0 pralaimėjimų), „Liudvinavas-Vytis“ (6/1), „Gudelių seniūnija“ (5/2) ir „Marijampolės SC-2005“ (4/3).

Padėtį galėjo sujaukti tik Kalvarijos SC krepšininkų pergalė prieš „Gudelių seniūniją“, tačiau staigmena neįvyko – Gudelių ekipa nugalėjo 114:76.

Tarp nugalėtojų antrą savaitę iš eilės siautė be keitimų žaidęs Kęstas Žilvys – šį kartą puolėjas pelnė 24 taškus, atkovojo 20 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metus ir iš viso surinko net 43 naudingumo balus. Prieš savaitę šis krepšininkas per rungtynes su Alytaus „Jump“ į savo kolekciją įtraukė 23 taškus, 28 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus ir pasižymėjo net 47 naudingumo balais!

Ketvirtasis pastarosios savaitės mačas tarp „PROmilės“ ir „Simedvos“ baigėsi pastarosios komandos pergale 83:60. Laimėtojų gretose du įspūdingus solo pasirodymus surengė Bartas Aleksandravičius ir Darius Kuzmickas. Pirmasis surinko net 38 naudingumo balus (32 taškai, 7 atkovoti ir 6 perimti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), o antrasis – 33 (21 taškas, 15 atkovotų ir 4 perimti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai.

Šį kartą per savaitę „MKLM-Mantinga” krepšininkai surinko 5 dvigubus dublius, o arčiausiai trigubo buvo praeitoje pastraipoje paminėtas D.Kuzmickas.

Devintosios savaitės dvigubi dubliai
Mindaugas Brusokas	„PROmilė“		21 tšk., 12 atk.k.
Darius Kuzmickas	„Simedva“		21 tšk., 15 atk. (6 rez.p.)
Rytis Gutauskas		„98ers“			12 tšk., 14 atk.k.
Arūnas Matulavičius	„Punia“			23 tšk., 17 atk.k.
Kęstas Žilvys		„Gudelių seniūnija“	24 tšk., 20 atk.k.

VISI SEZONO DVIGUBI DUBLIAI