Paskutinė Kalėdinės taurės dalyvė – „Marijampolės SC-Mantinga“

Pirmadienio vakarą „MKML-Mantinga“ A pogrupyje lemiamas rungtynes dėl antrosios vietos sužaidė Birštono SC ir „Marijampolės SC-Mantingos“ komandos. Rungtynes įtikinamai 98:70 laimėjo marijampoliečiai, kuriems atiteko ir paskutinis kelialapis į gruodžio 18 d. Vilkaviškyje vyksiantį Kalėdinės taurės turnyrą.

Šio turnyro pusfinalyje 13 val. „Marijampolės SC-Mantinga“ susitiks su stipriausia B pogrupio komanda „Išvien“. Kitame pusfinalyje 11 val. susikaus A pogrupio nugalėtojai „Veteranai“ ir B pogrupio antroji komanda – „Liudvinavas-Vytis“.

Pirmadienį Marijampolės komanda prieš varžovus iš Birštono pirmavo nuo pirmųjų minučių ir jau po pirmojo kėlinio turėjo solidų pranašumą – 31:17. Vėliau skirtumas tik didėjo ir intrigos rungtynėse nebebuvo.

Nugalėtojams Ainoras Rapolavičius pelnė 29 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, po 3 kartus perėmė kamuolį ir suklydo (27 naudingumo balai). Dvigubu dubliu – 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių – pasižymėjo Lukas Dėdelis, taip pat 13 taškų pelnė Gustas Grigas.

Birštono SC ekipoje, tradiciškai, išsiskyrė Dominykas Jurgelionis, pelnęs net 34 taškus, atkovojęs 4 ir perėmęs 3 kamuolius, bet 6 kartus suklydęs (28 naudingumo balai). Vakaris Diškevičius į savo ekipos kraitį pridėjo 12 taškų.

Beje, abiejų komandų rezultatyviausi žaidėjai – A.Rapolavičius ir D.Jurgelionis – rungtynes baigė savo sąskaitose turėdami ir po techninę pražangą. Kartą taip buvo nubaustas ir Birštono ekipos žaidėjas Justas Davidavičius.

„Marijampolės SC-Mantinga“ per jau sužaistas 6 rungtynes yra iškovojusi 5 pergales, A pogrupyje liks antra ir po Naujųjų metų kovos A divizione. Tuo metu Birštono SC komandai (4/3) teks laukti paskutinių „Kapčiamiesčio-Litekmos“ ir „CIE LT Forge“ komandų, kurioms abiems pralaimėjo, rungtynių. Jei „CIE LT Forge“ antradienį įveiktų tą pačią „Marijampolės SC-Mantingą“, o „Kapčiamiestis-Litemka“ trečiadienį pranoktų Punsko „Punią“, Birštono komanda kristų į 5-ąją vietą ir turėtų tenkintis vieta B divizione.