“#MKML10-mečioŽmonės”: Žydrūnas Krulikas

#MKML10-mečioŽmonės” – rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną. Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie tapo neatsiejama lygos dalis. Vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi.

Žydrūnas Krulikas – Marijampolės krepšinio simbolis, kur ne tik pats sportuoja, tačiau oranžinio kamuolio virusu užkrečia visus kas tik jį supa – šeimą, kolegas, bendruomenę. Žmogus, kuriam energijos ir optimizmo galima pavydėti. Žydrūnas kartu su MKML nuo pat 2014 metų. Per tuos metus jis spėjo pabuvoti ir žaidėju ir treneriu ir komandos vadovu. O šiuo metu treniruoja “Kolegijos” krepšinio komandą.

Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su “#MKML10-mečioŽmogumi” – Žydrūnu Kruliku.

 1. Ar galima suskaičiuoti kiek sezonų iš viso dalyvavote MKML čempionatuose?
  MKML čempionatuose dalyvauju nuo 2014 m. Tais metais startavau su „Skaisčiūnų“ komanda kaip žaidžiantis treneris ir vadovas. Tais metais “Kalėdiniame krepšinio turnyre” 1×1 rungtyje tapau nugalėtoju. MKML  iš viso praleidau 7 sezonus su vieno sezono pertrauka.
 2. Prisiminkite pirmąjį savo sezoną, koks jis buvo?
  Pirmasis sezonas gan įdomus, buvo surinkti Skaisčiūnų jaunuoliai, kurie jokios patirties neturėjo, tačiau degė noru ginti Skaisčiūnų k. garbę oficialiose varžybose. Aš būdamas gan jaunas vaikinas, pats kovojau aikštelėje ir rodžiau pavyzdį bei visą krepšinio meną. Čia mes subrendome kaip komanda ir padėjome pamatą tolimesnei komandos vystymosi raidai.
 3. Per visą laiką, kuri komanda kuria treniravote ar žaidėte pats įstrigo labiausiai ir dėl ko?
  Žinoma, kad pirmoji suburta „Skaisčiūnų“ komanda.  Aš čia supratau, kad privalau tik vadovauti, o į aikštelę negaliu bėgti nes ten keliu baimę jaunimui. 2015-2016 metų MKML sezone oficialiai atsisveikinau su bėgimu į aikštelę ir iškovojau pirmąją B diviziono II-osios vietos taurę.  2016-2017 m. MKML sezone vėl pakartojau tą patį.
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai? Keitėsi lygos lygis, kas metai vis įspūdingesni uždarymai, Kalėdinio turnyro formatas ir t.t.
 5. Kokią vietą jūsų gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu? MKML tai kaip antroji šeima,  čia gimsta komandos, strategijos, idėjos,  integracija jaunimo į sveiką  gyvenseną. Tik fiziškai stiprūs jaunuoliai gali papildyti Lietuvos kariuomenę 🙂
 6. Pats taip pat esate aktyvus krepšinio fanatikas ir organizatorius, papasakokite plačiau apie tai.
  Myliu sportą, krepšinį, judėjimą. Jaunimui organizuoju  „Vasario 16-oji su krepšinio kamuoliu“ turnyrą, tai apjungia visos mūsų bendruomenės mažuosius ir jaunimą, „ Marijampolės atvirosios veteranų krepšinio pirmenybės“  suburia 40-ies ir vyresnius krepšininkus ne tik iš Marijampolės krepšinio bendruomenės. Nenoriu girtis, tai turi įvertinti visuomenė. Aš galiu pasakyti: mano gyvenimas priklauso visuomenei ir kol esu gyvas, laikau privilegiją daryti visuomenės labui viską, ką pajėgiu. Noriu visiškai išsieikvoti iki tos akimirkos, kai mane užklups mirtis.
 7. Šiais metais sugrįžote į MKML vadovaudamas Kolegijos komandai. Kuo šis sezonas kitoks nei kiti?
  Šis sezonas nėra išskirtinis, tačiau labai pakilo komandų lygis, teisėjavimo kultūra. Visgi, esu du kartus baigęs Marijampolės kolegiją, esu Marijampolės kolegijos krepšinio klubo prezidentas. Tad galvoju, kad turiu duoklę atiduoti ir šiai mokyklai, jos studentams. Manau, kad MKML yra puiki vieta tai padaryti.
 8. Kuris žaidėjas, jūsų manymu, yra geriausias  visų laikų MKML žaidėjas?
  Negaliu išskirti nei vienos, juk mes kaip šeima.
 9. Kuri krepšinio šventė („MKML žvaigždžių diena“ ar „Krepšinio savaitgalis“) Jums paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
  Šio sezono „MKML Kalėdos 2019“ apjungė visą miesto bendruomenę, politikus, senjorus krepšininkus, pats sugrįžau ant parketo, liejau prakaitą už „Marijampolės legendų“ komandą.
 10. Ko galėtumėte palinkėti lygai dešimtojo sezono proga?
  Pirmiausiai noriu lygos organizatoriams padėkoti už įdėtą triūsą dėl mūsų visų. Išlaikykite stiprų stuburą, šviesią galvą kuriant ir buriant. Nenuleiskite rankų vardan mūsų krepšinio bendruomenės aukštinimo ir garsinimo. Turiningų, prasmingų, negęstančių dar daugelio metų, lai jus prisimins dar ne viena karta.

Leave a Reply