Nesustabdžiusi 37 taškus pelniusio J. Riley, „Sūduva-Mantinga” krito Palangoje

Nuotr. bckursiai.lt/A.Reivytis

Palangos „Kuršių“ komandos lyderis Jalenas Riley sužaidė dar vienas puikias rungtynes puolime, o jo vedami palangiškiai iškovojo solidžią pergalę.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai savo sirgalių akivaizdoje 92:85 (26:21, 17:24, 31:24, 18:16) palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Marijampoliečių gynybą skriaudęs J. Riley pagerino šio sezono rezultatyvumo rekordą ir pelnė 37 taškus (8/10 dvit., 4/9 trit., 9/10 baud. met.). Ankstesnis geriausias šio sezono rezultatyvumo rezultatas buvo Karolio Giedraičio pelnyti 36 taškai.

„Kuršių“ lyderis per 36 minutes taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 40 naudingumo balų.

Tuo metu „Sūduvai-Mantingai“ ši nesėkmė pajūryje yra apmaudi, kadangi dar trečiajame kėlinyje Ryčio Vaišvilos auklėtiniai turėjo aštuonių taškų pranašumą (53:45).

Vis tik šeimininkai dar tame pačiame kėlinyje sugebėjo atstatyti svarstykles – laimėjo atkarpą 13:0 ir šovė į priekį 58:53. Tame pačiame ketvirtyje palangiškiai dar spėjo savo pranašumą kilstelti ir iki dviženklės ribos (73:62).

Tiesa, sūduviečiai ginklų nesudėjo ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms, dar prisiartino 82:77. Visgi netrukus „Kuršiai“ atsigavo ir po J. Riley metimo šeimininkų pranašumas vėl buvo dviženklis (87:77).

„Sūduva-Mantinga“ charakterį pademonstravo ir tuomet – Edvinas Jezukevičius pataikė dvitaškį su pražanga, Žygimantas Šimonis šovė tritaškį ir iš „Palangos“ pranašumo likus 30 sek. liko viso labo keturi taškai (85:89).

Vis tik „Kuršiai“ pergalės iš savo rankų nepaleido ir, išsaugoję persvarą, triumfavo rungtynėse.

Tai buvo pirmoji „Kuršių“ trenerio M. Kiltinavičiaus akistata su savo anksčiau du sezonus treniruota Marijampolės ekipa po išsiskyrimo su ja 2017-aisiais. Kaunietis specialistas treniruodamas „Sūduvą-Mantingą“ NKL čempionate triumfavo dukart.

„Kuršiai“: Jalenas Riley 37, Aidas Viskontas 18, Spenseris Mitchellas 12, Grantas Vasiliauskas ir Olanyi Akikugbe po 9.

„Sūduva-Mantinga“: Edvinas Jezukevičius 19 (11 atk. kam.), Aurimas Urbonas 17 (7 rez. perd.), Aurimas Kieža (8 rez. perd.) ir Justinas Jogminas po 12.