Prastai ketvirtąjį kelinį sužaidusi „Sūduva-Mantinga“ nusileido „Žalgirio“ jaunimui

Nuotr. V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (24-6) savaitgalį VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse baigė pralaimėjimu.

Povilo Šakinio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 74:89 (18:28, 22:15, 21:18, 13:28) nusileido Kauno „Žalgirio-2“ (15-16) krepšininkams, kurie iki šios dienos susitikimo buvo pralaimėję tris kartus paeiliui.

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jam įpusėjus 71:66 pirmavo jaunieji žalgiriečiai, tačiau visai netrukus Mantas Rubštavičius pataikė iš toli ir „Žalgirio-2“ pranašumas išaugo iki 8 taškų – 74:66.

Prabėgus mažiau nei minutei M. Rubštavičius Marijampolės klubui atseikėjo dar vieną tolimą metimą , Modestas Kancleris įkrovė iš viršaus ir svečių persvara išaugo iki dviženklės (79:66).

Galutinį tašką rungtynėse padėjo Dominykas Stenionis, kuris likus kiek mažiau nei 3 minutėms, pataikė dvitaškį ir padidino kauniečių pranašumą iki 15 taškų (81:66).

Marijampolės ekipoje geriausiai pasirodęs Gintautas Matulis pelnė 15 taškų (5/6 dvit., 0/3 trit., 5/5 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 19 naudingumo balų.

Kaip ir ketvirtadienio susitikimą, „Sūduva-Mantinga“ pradėjo vangiai. D. Stenionis pataikė dvitaškį, Mantas Rubštavičius įkrovė iš viršaus, o D. Stenionis pridėjo dar du taškus ir jaunieji žalgiriečiai jau pirmavo 20:9.

Ketvirčio pabaigą taip pat sėkmingiau sužaidė svečiai, kurie po pirmųjų dešimties minučių išlaikė dviženklę persvarą.

Vis tik marijampoliečiai atkuto antrajame kėlinyje. Edvinas Jezukevičius bei Jonas Zakas smeigė po tritaškį, Tautvydas Kliučinykas pasižymėjo iš vidutinio nuotolio ir „Sūduva-Mantinga“ deficitas sumenko iki 4 taškų – 29:33.

Neilgai trukus Justinas Jogminas realizavo vieną, Julius Liesis bei Edvinas Jezukevičius – po dvi baudas ir antrojo ketvirčio viduryje „Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (34:33).

Vis tik trečiąjį kėlinį vėl geriau pradėjo Kauno ekipa. Erikas Venskus pataikė baudų metimus ir dvitaškį, Kerras Kriisa realizavo tris mestas baudas ir „Žalgiris-2“ susigrąžino dviženklį deficitą – 53:42.

Nepaisant to, šeimininkai vėl greitai grįžo į rungtynes. T. Galeckas pelnė taškus su pražanga, Jonas Zakas pataikė iš toli, o Gintautas Matulis realizavo baudas ir „Sūduva-Mantinga“ deficitas sumenko iki 3 taškų – 50:53, o ketvirtąjį kėlinį komandos pasitiko esant lygiam rezultatui (61:61).

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 15 (5/6 dvit.), Šarūnas Beniušis 13 (6/7 dvit.), Tomas Galeckas (2/7 trit.) ir Edvinas Jezukevičius (8/8 baudos) po 11.

„Žalgiris-2“: Mantas Rubštavičius 22 (6/10 trit.), Dominykas Stenionis 15 (4/4 dvit., 2/5 trit.), Kerras Kriisa 12 (2/10 trit., 9 rez. perd.), Erikas Veenskus (4/8 dvit., 10 atk. kam.) ir Modestas Kancleris po 10.