Teisėjams nepagarbą akivaizdžiai reiškusiai ir komandą iš salės išvedusiai “Simedvai” – pralaimėjimas 0:20

Antrasis MKML-MANTINGA vakaro susitikimas buvo tikrai karštas. “A diviziono” susitikime susikovė “Simedvos” ir “Marijampolės SC-Alvarso” komandos. Dėl nepagarbos teisėjams ir išvestos iš salės komandos trečiojo kėlinio pabaigoje, pergalė užskaityta “Marijampolės SC-Alvarso” komandai rezultatu 20:0.

Rungtynių pradžia buvo didžiulio kovingumo ir pelnomų taškų lenktynės. Abejos komandos demonstravo nuostabų puolimą. Sėkmingesnė pirmojo kėlinio pradžia susiklostė “Simedvos” komandai, kuri sugebėjo spurtuoti 13:6. Tačiau “Marijampolės SC-Alvarso” ekipa nesutriko ir likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes atsakė spurtu 14:3 po kurio rezultatas buvo 29:23. Pasibaigus pirmajam kėliniui minimalia persvara priekyje buvo “Simedvos” komanda. Po dviejų kėlinių priekyje buvo jaunieji MSC auklėtiniai.

Atmosfera rugntynėse pradėjo kaisti trečiajame kelinyje. Akivaizdžiai apeliuodama į teisėjų sprendimus, “Simedva” pradėjo garsiai reikšti nepasitenkinimą jų darbu, dėl ko kiek vėliau buvo nubaustas “Simedvos” žaidėjas Arnas Tilindė, iki trečiojo kėlinuko pabaigos buvo likę vos keletas minučių. Mantvydas Kalinauskas realizavo baudos metimą, bet “Simedva” net ir laikrodžiui rodant tuos pačius skaičius ir žaidimo laikui nevykstat, vistiek toliau kėlė nepasitenkinimą ir svaidydamasi įžeidžiais epitetais gavo dar vieną pražangą, šį kartą ją užsidirbo Darius Kuzmickas. Iš karto kilo visas “Simedvos” suolas, kuris taip pat gavo techninę pražangą, po kurios techninę pražangą užsidirbo ir Rimvydas Miliauskas. Jau atrodė, kad emocijos tuos sprogs per kraštus, bet Mantvydas Kalinauskas sėkmingai sumetė dar tris baudų metimus, emocijos atslūgo, o iki trečiojo kėlinuko pabaigos “MSC-Alvaraso” persvara išaugo iki 16 taškų – 86:70.

Vis dėl to nuo momento sužaidus vos dvi minutes, Tomas Janušauskas (“Simedva”) puldamas užsidirbo pražangą ir dar kartą prasprogo emocijomis bei už neadekvatų reagavimą į teisėjo sprendimą buvo nubaustas technine pražanga (antrąja rugntynėse). Emocijoms toliau kylant, o “Simedvos” leksikai pereinant į dar grubesnius, necenzūrinius, žodžius buvos skirta dar viena technine pražanga suoleliui. Suolui nenurimus, vėl buvo skirta techninė pražanga, po kurios “Simedva” paliko salę ir atsisakė tęsti rungtynes jiems atsiliekant rezultatu 71:91. Iš viso “Simedva” užsidirbo net 7 technines pražangas per nepilnas 10 minučių veiksmo aikštėje.

Pagal FIBA Ketvirtosios taisyklės 20 punktą: pralaimėjimas dėl teisės žasiti netekimo, “Simedvai” fiskuojamas pralaimėjimas rezultatu 0:20 bei 0 turnyrinės lentelės taškų už šias rungtynes.

MKML valdyba tiria šį atvejį ir dėl sankcijų komandai spręs artimiausiu metu.