#MKML10-mečioŽmonės: Karolis Šukys

#MKML10-mečioŽmonės” – rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną.

Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų ir paliko giliausius įspaudus. Vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi.

Karolis Šukys – MKML rungtyniauja nuo pirmojo sezono ir pakeitė ne vieną komandą bei kelis kartus tapo MKML čempionu ir ne vieną kartą rungtyniavo finaliniame ketverte bei turi visų spalvų medalius.

Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su #MKML10-mečioŽmogumi” – Karoliu Šukiu.

 1. Rungtyniauji MKML čempionate nuo pat pirmojo sezono. Kaip viskas prasidėjo, kaip nusprendėte burtis ir žaisti?
  Viskas prasidėjo dar sezoną prieš pirmąjį MKML sezoną, kuomet vyko dar senoji Marijampolės miesto lyga. Pasibaigus pastarojo sezonui sprendėme, ką darome toliau, ar bandom rungtyniauti ar ne. Nes dar ir dviejų draugų, su kuriais kartu žaisdavome krepšinį, o su vienu iš jų ir varžybose po paskutinio sezono netekome auto avarijoje..
  Žodžiu nusprendėme žaisti, Tomas Vyšniauskas davė viską, ko reikia: Sąlygas sportui, aprangos, startiniai mokesčiai ir t.t. Komanda vadinosi „Arotena“. Po jos vardu sužaidžiau daug sezonų.  Sportuodavome Pilviškių gimnazijos salėje. O ir didžioji dalis žaidėjų buvo iš to krašto. Paskui tik Tomas po truputį įsijungė į Marijampolės krepšinio bendruomenę, tapo labai aktyviu ir svarbiu jos žmogumi.
 2. Prisimink pirmąjį sezoną, koks jis buvo?
  Prisiminti visas detales iš pirmojo sezono sunku. Atsimenu tiek, kad daug nieko nenuveikėm, tačiau gerai apšilom kojas ateities kovoms.
 3. Per visą karjerą atstovavai labai daug komandų. Primink visiems kokiems klubams ir kada atstovavai?
  Sunku net atrinkti kur kada žaidžiau.. 🙂 Atstovavau „Arotenai“ 2010-2011 m., „Kadis“ 2011-2012 m., “Arotenai“ 2012-2014 m., „Ledevilai“ 2014-2015m., „Arotena-Kolegijai“ 2015-2016 m., „Perlas“ 2016-2018 m., „Arotenai“ 2018-2019 , bei 2019-2020 m. „Liudvinavas-Vytis“.
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?MKML per dešimt metų keitėsi labai stipriai. Ypatingai organizuotumu ir savo lygiu. Visada buvo labai stiprių keletas komandų, tačiau pastaruosius sezonus didžioji dalis komandų nemažai pasistiprinę.
 5. Koks MKML epizodas per tavo karjerą tau įsiminė labiausiai ir kodėl?
  Labai įsiminęs Martyno Ulevičiaus taiklus metimas su sirena nuo lentos, atnešęs „Liudvinavui“ 3-čią vietą. Taip pat yra labai įsiminęs pralaimėtas ketvirtfinalis ŽSM 1994-1995 m. komandai 2013 m. Kuomet turėtą didžiulę persvarą praradom ir nepatekom į finalo ketvertą, Nors tai ir nėra epizodas, o visos rungtynės, bet labai įsiminę.
 6. Prisimink visus finalinius ketvertus, kuriuose žaidei, kuris įsiminė labiausiai ir kodėl?
  Žaidžiau berods 5-iuose finaliniuose ketvertuose: pirmasis buvo su „Arotena“ 2013/2014 sezone, likome antri, antrasis su „Ledevila“  2014-2015 tapome čempionais, trečiasis 2016/2017 su „Perlu“ tapome čempionais, po metų su „Perlu“ tapome 3-čios vietos laimėtojais, o 2018-2018 su „Arotena“ likome antri. Beje, šiemet nevyks finalinis ketvertas, bet likome 4-ti :)
  O labiausiai įsiminęs finalo ketvertas yra pirmasis, ne vien dėl to,kad pirmas, o dėl to,kad labai įtemptoje kovoje gale rungtynių nusileidom ŽSM komandai vedamai Igno Labučio.
 7. Kokią vietą tavo gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu? 🙂
  MKML lyga , lyginant su kitomis miesto lygomis, kuriose žaidžiu, yra pirmutinė, nes vis dėlto yra smagu žaisti savame mieste, aukštas lygos lygis, noras dar kažką įrodyti. MKML mano gyvenime ypatingos vietos neužima, gal apskritai krepšinis yra labai svarbus.
 8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias MKML visų laikų žaidėjas?
  Mano manymu Linas Akstinavičius. Tikras lygos veidas. Drąsiai galima būtų jo siluetą dėti į lygos emblemą, jei iškiltų toks poreikis 🙂 Šiaip begalė puikių žaidėjų yra rungtyniavę šioje lygoje, tačiau pavieniais sezonais. Ne taip kaip Linas.
 9. Kuri krepšinio šventė („MKML žvaigždžių diena“ ar „Krepšinio savaitgalis“) tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl? (ir kurių metų)
  Negaliu išrinkti, nes visos šventės puikiai suorganizuotos.
 10. Ką galėtum palinkėti MKML?
  Nekreipti didelio dėmesio į replikas, kad leidžiama per daug RKL ar kitų buvusių profesionalių žaidėjų ar panašiai. Pagirtina, kad lyga turi kelis divizionus ir komandos gali pasiskirstyti į dvi puses. Linkiu toliau tobulėti, augti bei skatinti krepšinio populiarėjimą!

Leave a Reply