“#MKML10-mečioŽmonės”: Vytautas Čėsna

#MKML10-mečioŽmonės” – nauja rubrika skirta paminėti Marijampoles krepšinio mėgėjų lygos dešimtąjį-jubiliejinį sezoną.

Rubrikos tikslas – pakalbinti pačius svarbiausius žmones, kurie su lyga kartu nuėjo visą kelią – 10 metų. Kiekvieną antradienį vis kitas “#MKML10-mečioŽmogus” atsakinės į dešimt simbolinių klausimų apie viską, ką teko patirti per tą laiką ir kaip viskas keitėsi. Vytautas Čėsna – vienas iš tų žmonių, kurie kartu su MKML nuo pradžių pradžios.

Vytautas – vienas taikliausių lygos visų laikų krepšininkų ir tuo pat metu vienas labiausiai patyrusių. Taikliarankis žaidė ne viename ir ne dvejuose finaluose ir ne vieną laimėjęs. Kviečiame dešimčiai klausimų-atsakymų su “#MKML10-mečioŽmogumis” – Vytautu Čėsna.

 1. MKML esi nuo pat pirmojo sezono. Kaip viskas prasidėjo, kiek tuo metu buvo metų? Papasakok pačią pradžią.
  MKML lygoje pradėjau žaisti besimokydamas 9 klasėje. Pakvietė tuomet pažįstamas Karolis Šukys, su kuriuo dabar palaikome labai artimus ryšius.
 2. Prisimink patį pirmąjį savo sezoną, koks jis buvo?
  Pirmasis sezonas iki dabar yra vienas iš įsimintiniausių. Buvau vaikas ir patekau į lygą, kurioje fiziškumas ryškiai didesnis negu tuomet buvo moksleivių lygoje. Atėjau į labai įdomią „Arotenos“ komandą, nes joje buvo daug jaunimo ir keli vyresni žaidėjai, tarp jų tėtis Aurimas, Erikas Račkelis ir Darius Abraitis, vėliau prisijungė ir kitų. Neįprastai komandoje didžioji dalis krepšininkų buvo 3,4 ar 5 pozicijos, tai gavau labai daug žaidimo laiko, net ir žaisdamas prastas varžybas. Kaip jaunas krepšininkas norėjau bėgti ir dažnai priimti sprendimai buvo skuboti, tad žaidžiant kartu su vyresniais ir protingesniais teko suprasti, kad reikia žaisti taip, kad visiems esantiems aikštelėje būtų smagu (kad bent visi spėtų atbėgti iki savo pozicijos vietos puolime :). Asmeniškai žaisti sekėsi gana gerai, komandos rezultatai buvo neblogi, atrodytų pritrūko tik šiek tiek sėkmės, kad būtumėme patekę į finalo ketvertą.
 3. Per karjerą žaidei ne vienoje komandoje. Kuri komanda įstrigusi labiausiai, kodėl?
  Pirmojo sezono „Arotena“ buvo komanda, kuri davė labai daug ir žaisti buvo labai smagu. Taip pat įsiminusi „Perlo“ komanda, su kuria laimėjome aukso medalius. Komandoje buvo keli draugai iš vaikystės, tarp jų Juozas Milius, kuris pakvietė čia žaisti ir dauguma vilkaviškiečių, su kuriais buvo smagu tiek žaisti, tiek būti už aikštelės ribų. Visuomet gera nuotaika, vienas kito palaikymas leido mėgautis žaidimu ir laimėti.
 4. Kaip keitėsi MKML per tuos dešimt metų, kas pasikeitė labiausiai?
  Jau nuo pirmojo sezono susirinkdavo daug žiūrovų, dėl ko mums žaisti buvo gera. Vyko ir žvaigždžių diena, iš nuotraukų matyti, kad pilnoje „Žaidimų sporto mokyklos“ salėje. Į šį ilgalaikį projektą nuo pat pradžių dėta labai didelės pastangos. Dabar lyga modernesnė, vyksta komandų pristatymai prieš rungtynes, kalbinami žaidėjai, finalo ketvertus netgi galima tiesiogiai žiūrėti internetu.
 5. Kokią vietą tavo gyvenime užima MKML, vis dėl to 10 metu kartu?
  Lyga užima didelę vietą. Kaip marijampolietis čia žaidžiu su draugais ir pažįstamais tiek vienoje komandoje, tiek prieš juos, dėl ko smagu kiekvienais metais pradėti čia žaisti ir stengtis prieš juos laimėti. Dabar lygos lygis išvis aukštas, tai didina motyvaciją sportuoti, ruoštis varžybomis ir laisvu laiku. Visuomet smagu žaisti ten, kur yra draugai, pažįstami, žaisti su jais ar prieš juos, tuomet ir žiūrovų susirenka, tai geras laiko praleidimas su draugais.
 6. Esi žinomas kaip taikliarankis žaidėjas. Tai talentas ar sunkus darbas?
  Smagu, kad taip įvertinote. Manau, kad abu veiksniai svarbūs. Neturėdamas talento, labai daug dirbdamas ties tuos gali pasiekti daug ir gerai pataikyti, tačiau gali to ir nepasiekti. O tuo tarpu, kitas visai nesitreniruodamas, tik turėdamas talento, gali gerai pataikyti. Geriausia, tai kai yra talentas ir dar sunkiai dirbama stengiantis jį atskleisti.
 7. Tave labai dažnai matome tritaškių metimo rungtyje, kiek kartų esi ją laimėjęs ir kiek kartų pritrūkdavo vos žingsnio?
  Iš viso MKML lygoje dalyvavęs 4 kartus, o laimėjęs 1 kartą. Vienais metais atsimenu jau buvau finale, mečiau antras ir reikėjo įmesti tik 10 ar 11 taškų, kažkaip nesugebėjau ir buvo labai nesmagi antra vieta.
 8. Kuris žaidėjas, tavo manymu, yra geriausias  visų laikų MKML žaidėjas?
  Buvo daug gerų žaidėjų, bet jei reiktų išskirti tai pasakyčiau, kad buvo smagu žaisti finale, kuomet žaidė du vieni geriausių visų laikų MKML žaidėjai, tai mūsų komandoje Marijus Užupis, o varžovų – Ignas Labutis.
 9. Kuri krepšinio šventė („MKML žvaigždžių diena“ ar „Krepšinio savaitgalis“) tau paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?
  Abi šventės yra labai gražios ir galima smagiai praleisti laiką. Taip rinkčiausi „Krepšinio savaitgalį“, nes beveik visuomet pavykdavo į jį pakliūti su komanda, o dėl to, kad ten žaistum, stengiesi ir kovoji visą sezoną. O kalbant iš organizacinės pusės išskirti nevertėtų, nes į abi šventes įdedama daug darbo, kad žiūrovams ir dalyviams būtų smagus praleidimo laikas.
 10. Kuris metimas yra įsimintiniausias tavo MKML karjeroje? Gal pats šviežiausias – sekmadienį prieš ŽSM? 😊
  Na taip, tokio metimo šioje lygoje dar nebuvo tekę pataikyti. Svarbių metimų rungtynių pabaigose buvę, bet aidint sirenai, pataikant ir laimint varžybas nemanau, kad man buvę šioje lygoje per visus 10 metų.

 • Uncategorized

Leave a Reply