Pratęsimo pareikalavusioje dramoje – “Veteranų” pergalė prieš “Kapčiamiestį”

Fantastišką pergalę “A diviziono” starte iškovojo 2018 m. čempionai “Veteranai”, kurie rezultatu 117:109 po pratęsimo palaužė “Kapčiamiestį” ir pergalingai pradėjo antrojo etapo kovas. “Kapčiamiestis” turėjo šansų laimėti ir be pratęsimo, tačiau jais nepasinaudojo.

Pradžia “Veteranams” buvo vangi, o visus nustebinęs “Kapčiamiestis” pusę kėlinuko taškus rinko vien tik iš baudos aikštelės, Tai, panašu, buvo netikėta “Veteranams”, kurie atsilikinėjo 9:17. Vėliau du tritaškius pridėjo Tomas Bogušis, o “Kapčiamiestis” užbaigė pirmąjį ketvirtį pirmaudami dviženkliu skirtumu – 26:16.

Antrajame ketvirtyje situacija ėmė keistis – “Veteranai” ėmė tirpdyti deficitą, o po Osvaldo Brazdžionio tritaškio “Veteranų” deficitas siekė vos vieną tašką 27:28 o kiek vėliau E. Tamašaitis baudų metimais rezultatą ir išlygino – 37:37. Po dviejų kėlinių komandos į rūbines patraukė švieslentėje degant skaičiams 47:46, kurie skelbė minimalią “Veteranų” persvarą.

Po didžiosios pertraukos “Kapčiamiestis” universaliu puolimu vėl sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų bei susigrąžino dviženklį pranašumą (76:65), visgi, jį sumažino paskutiniai ketvirtyje K. Šapalo taškai – 67:76.

Ketvirtajame kėlinyje Mato Dabulevčiaus tritaškis priartino “Veteranus” iki 4 taškų (74:78). Nesutrikęs “Kapčiamiestis” sugebėjo susigrąžint dar kartą turėtą dviženklį pranašumą (90:79), iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei keturioms minutėms. Visgi, “Veteranai” sugebėjo panaikinti deficitą, o iki susitikimo pabaigos likus žaisti 51 sekundę, K. Pilkio tritaškis po ilgos pertraukos atnešė jo komandai pranašumą – 98:97. Ketvirtojo kėlinuko pabaigoje pratęsimą išplėšė du taiklūs Mato Jarmalos (“Kapčiamiestis”) baudų metimai – 99:99. Tiesa, “Veteranai” dar turėjo 1 sekundę išsigelbėjimui ir minutinę pertraukėlę, tačiau nubraižyto derinio išpildyti nepavyko bei komandoms reikėjo žaisti pratęsimą.

Per papildomą laiką “Veteranai” visiškai dominavo ir šventė pergalę 117:109.